Európske ťahače ETRC a GT-čka zavítajú na Slovakia Ring!

Adrián Glett

SLOVAKIA RING sa pripravuje na nečakane nabitý program počas víkendu Majstrovstiev Európy pretekov ťahačov (FIA ETRC), ktorý sa uskutoční od 7. do 9. júna. Okrem plánovaných pretekov TCR Eastern Europe (TCR EE) budú návštevníci svedkami aj celého radu vozidiel a formúl stredoeurópskeho seriálu ESET CUP.

Tento bohatý program bude konkurovať aj augustovej Veľkej cene SR, keďže na trati sa objavia tie isté vozidlá. ESET CUP totiž zrušil svoje plánované júnové podujatie na Hungaroringu, pretože maďarský okruh mešká s dokončením rozsiahlej prestavby. Preto sa ESET CUP pridá k FIA ETRC na Slovakia Ringu počas júna.

Na čo sa môžu diváci tešiť? Pretekárske ťahače ETRC sú u domáceho publika veľmi populárne a patria medzi najnavštevovanejšie podujatia na Slovakia Ringu. TCR Eastern Europe prinesie stredoeurópsku špičku populárnych cestovných vozidiel TCR, medzi ktorými vyniká aj náš Maťo Homola, vedúci priebežného poradia.

ESET CUP, známy z Veľkej ceny SR, ponúkne množstvo kategórií a rôznorodých pretekárskych áut, pričom na trati sa predstavia najlepší jazdci stredoeurópskeho regiónu. Okrem šprintových pretekov budú v harmonograme aj hodinové vytrvalostné preteky, ktoré sú vždy divácky atraktívne.

Medzi najobľúbenejšími kategóriami nebudú chýbať GT3 vozidlá ako Porsche, Lamborghini či Mercedes. Na nedávnom podujatí v Maďarsku súťažili v ESET CUPe aj naši najznámejší jazdci – Štofi Rosina, Maťo Homola, Rišo Gonda a Miro Konôpka. Okrem týchto kapotovaných áut budú súťažiť aj monoposty Formuly 4, ktoré majú čoraz bohatšie štartové pole a lákajú stále viac mladých talentov.

Sprievodné preteky doplní aj Clio Cup, čím sa celkový počet pretekárskych sérií počas víkendu zvýši na šesť, vrátane vytrvalostných pretekov. Diváci sa teda môžu tešiť na pestrý a dynamický program, ktorý ponúkne množstvo adrenalínu a zábavy.

Next Post

BMW a Umenie: Navštívili sme Art Museum Danubiana a videli nové modely BMW X3 a M5!

V sobotu 1.6.2024 mali na Slovensku sviatok nie len deti, ale aj nadšenci značky BMW. Práve táto značka si pripravila pre svojich zákazníkov a fanúšikov exkluzívne podujatie THE PRIVATE COLLECTION, ktoré sa konalo v Danubiana Meulensteen Art Museum. Spojenie umenia a automobilovej kultúry do seba zapadá a BMW už roky […]