Ferrari odhalí dve nové autá v roku 2020. Čo môžeme očakávať ?

Martin Slanina

Talianska značka má na tento rok naplánované dve novinky, takže otázky sa práve začali. V čom nás Ferrari prekvapí?

Spoločnosť Ferrari mala veľmi zaneprázdnený rok 2019, čo sa týka uvedenia nových produktov na trh, keď Talianske Maranello predstavilo päť automobilov. Po tom, čo sa minulý rok spustili Ferrari Roma , SF90 Stradale, F8 Tributo, F8 Spider a 812 GTS sa môžeme tešiť na ďalšie dve premiéry, ktoré sa majú uskutočniť v druhej polovici roka. Túto správu s potešením oznámil hlavný marketingový a obchodný riaditeľ spoločnosti Ferrari Enrico Galliera počas nedávneho rozhovoru s portálom Autocar .

Zdroj: Ferrari ITA

Hoci očividne odmietol zverejniť totožnosť týchto áut, uviedol, že dva nové modely umožnia spoločnosti Ferrari dosiahnuť predtým nevyužité trhy ako súčasť cieľa spoločnosti rozšíriť jej zákaznícku základňu. Pravdepodobne to znamená, že tieto nové vozidlá budú skôr pridávať do sortimentu ako aktualizované verzie alebo výmeny za súčasné štítky.

„Potenciálne nás zaujíma každý segment, s výhradou, že Ferrari je na trhu luxusných športových automobilov. Môžeme vstúpiť na každý trh, na ktorom môžeme dodať auto, ktoré spĺňa našu pozíciu luxusnej automobilovej firmy. Ferrari je ale predovšetkým výrobca športových automobilov. “

Enrico Galliera

Keď sa vrátime k dvom sľúbeným automobilom do roku 2020, SUV určite nie je jedným z nich, pretože Purosangue je určený na vydanie do roku 2022. Môžeme tiež vylúčiť nový hypercar, pretože nástupca LaFerrari je naprogramovaný tak, aby sa dostal na trh po vysokom jazdnom modeli. V dohľadnej budúcnosti nie je na programe ani dlhotrvajúce oživenie Dino #2, ktoré by slúžilo ako vstupný model, pravdepodobne s motorom V6.

Zdroj: Ferrari ITA

Jedným z áut, ktoré by mali vyjsť tento rok, by mohol byť SF90 Stradale Spider, ako to naznačujú špionážne strely uverejnené členom fóra FerrariChat začiatkom tohto týždňa. Váš odhad je rovnako dobrý ako náš, pokiaľ ide o identitu druhého modelu, ale môže to byť nový hybrid, ktorý sa vloží pod rad SF90. 

Budeme musieť počkať a uvidíme, čo má Ferrari do roku 2020, ale určite to vyzerá, že zostava spoločnosti rastie rýchlym tempom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Pretek stíhačky F-35 versus McLaren? v relácii Top Gear nič nemožné...

Porovnanie týchto dvoch veľmi odlišných strojov by sa mohlo zdať čudné, ale hlboké vrecká BBC a ich dlhodobo úspešnému projektu TopGear vytvárajú príležitosť na to, aby ste ich mohli v ich relácii vidieť. F35 Lightning II, niečo ako Rolls Royce medzi stíhačkami… Jedno z najsofistikovanejších a najnebezpečnejších stíhacích lietadiel. F-35 možeme nájsť […]