Ferrari Purosangue: Pohľad na Maranellovo prvé SUV

Martin Slanina

Prvé SUV vzpínajúceho koňa sa už pripravuje, aj keď značka ho nazýva „FUV“: Ferrari – oveľa viac ako športovo-úžitkové vozidlo.

Keď sa väčšina značiek rozhodla staviť na SUV , najexkluzívnejšie – Ferrari nedávalo žiadnu spätnú väzbu na tieto novinky. Avšak tak ako Porsche prvý, ktorý „skočili“ na návrh SUV, a neskôr aj Bentley, Maserati alebo Lamborghini urobili to isté, reč predstaviteľov spoločnosti Maranello bola stále tajomná,bez akýchkoľvek informácií. Teraz v transalpínskom dome naďalej cenzurujú tieto slávne tri skratky, ako aj ich význam – Športové úžitkové vozidlo (SUV) – ale zároveň pripravujú Ferrari Purosangue, ktorý vám tu ukážeme.

Projekt bol potvrdený

Nasledujúci projekt je jeden z posledných pokynov  Sergia Marchionneho (bývalého šéfa Ferrari, † 2018) . Je asi všetkým jasné, že Ferrari je oveľa viac než len filozofia vozidla, šport ‚ale tak ako tak, jeho vývoj je nezastaviteľný. Na novej ľahkej architektúre predného stredného motora , Purosangue, sa bude nachádzať hlavný motor umiestnený pod kapotou a umiestnený hneď za prednou nápravou, zatiaľ čo prevodovka bude hľadať svoje miesto v zadnej časti vozidla, aby vyvážila rozloženie hmotnosti na maximum. , Tieto podrobnosti, ako aj pohon všetkých kolies, sú to charakteristiky, ktoré sa považujú za samozrejmé, to isté sa však nestane s možnosťou elektrického systému zodpovedného za podporu tepelného motora s cieľom zvýšiť jeho výkon a súčasne zvýšiť jeho účinnosť.

Keby sme potvrdili jeho hybridný pohon, hovorili by sme o SUV s V8 s viac ako 650 koňmi.

Samozrejme, bude to biturbo  V8 – spojené s elektrickou jednotkou -, ako aj pohon všetkých kolies a jeho elektronika, budú v tomto modeli veľmi dôležitými aktívami, ktoré sa usilujú o vedenie segmentu s tak tvrdými súpermi, ako je vyššie uvedený Lambourghini Urus, ale aj ako nový Aston Martin DBX . Ale so všetkým tým sa Ferrari Purosangue tiež snaží zvýšiť latku z hľadiska estetiky a šoférovania, prinútený odlíšiť sa od takýchto konkurentov.

Dizajnové kópie ?

Z estetického hľadiska prináša Carflex.sk dnes novú perspektívu, ktorá kombinuje DNA najnovších Ferrari vo forme SUV Coupé, ktoré sa majú použiť. Všeobecné línie pripomínajú línie Urusu , ale tento Purosangue je elegantnejší a sofistikovanejší bod vďaka aerodynamickým prvkom , ktoré zavádza, a ktoré ho priamo spájajú s holdom Ferrari F8. Momentálne vidíte iba exteriér, to znamená úplne náhodnú podobu auta, ktoré vykonáva nezávislý dizajnér, ale sme presvedčení, že zachytí presne, kam budú krivky smerovať.

Cieľom spoločnosti Maranello je vyrobiť ročne asi 10 000 kusov tohto modelu, čo posilní ďalšiu z jeho hlavných charakteristík: Exkluzivitu. Dúfame, že budúci rok budeme mať presnejšiu správu o tomto modeli, aj keď v žiadnom prípade nebude predstavený v spoločnosti pred rokom 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ford Mustang získa veľkolepé veľké čelné sklo. ako to bude vyzerať ?

Patent opisuje nový dizajn predného skla, ktorý účinne pokrýva celý vrchný panel. Vyzerá to, že výmena čelného skla vašej ďalšej generácie Forda by Vás mohla dostať späť do pekného centu tak ako na Tesle X (predné okno 2 200 dolárov) – to je, ak Ford uvedie do činnosti čelné sklo […]