Ford Ecosport Active: Variant pre väčšie dobrodružstvo

Martin Slanina

Nedávna štúdia Európskej organizácie pre vonkajšie aktivity (EOG) naznačuje, že 70% respondentov z celej Európy trávi voľný čas radšej v prírode ako v „nákupákoch“. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Ford rozhodla rozšíriť svoju rodinu modelov vo výbave Active s najdostupnejším SUV, aké môžeme nájsť v obchodných zastúpeniach oválnej značky Ford. Hovoríme o modeli Ecosport.

Nový člen „aktívnej“ rodiny

Úspech rady Active spôsobil, že sa americký výrobca rozhodol pridať k modelom Ford Fiesta, Focus, Transit Custom, Transit Connect, Tourneo Custom a Tourneo Connect nového člena. Hovoríme o skupine vozidiel odvážnejšieho a robustnejšieho štýlu, ktoré sú navrhnuté tak, aby ponúkali väčšiu oporu vodičovi pri aktivitách mimo asfaltu, pre ktoré majú vylepšené podvozky. Majú špecifické komponenty zavesenia a riadenia a sklzy diferenciálov sú obmedzené pre lepšiu trakciu.

To všetko bude súčasťou nového Fordu Ecosport Active, ktorý sa začne predávať 6. novembra. Značka zatiaľ neprezradila veľa detailov modelu, ale uistila nás, že bude obsahovať jedinečný vzhľad exteriéru a interiéru, ako aj ďalšie ochrany podvozka pre väčšiu podporu na ťažkých cestách. Na zatiaľ jedinom zverejnenom obrázku vidíme logo Active na jednom z predných blatníkov a plastom zakryté podbehy kolies.

„Zákazníci nám hovoria, že sa im páči, ako im odvážny štýl, praktický interiér a všestrannosť zapadajú do života. Sme nadšení, že môžeme vylepšiť SUV o verziu Active, ktorá ponúka ešte viac týchto kvalít. EcoSport Active bude nový prírastok do série Active , ktorá ponúka zvýšenú kapacitu a robustný štýl pre zákazníkov, ktorí chcú, aby ich vonkajšie dobrodružstvo postúpilo na ďalšiu úroveň. „ povedal Roelant de Waard, Viceprezident pre marketing, predaj a služby Ford of Europe.

Tri povrchové úpravy

V neposlednom rade je potrebné poznamenať, že do konca tohto roka Ford zníži dostupné úpravy svojich modelov a zhromaždí ich do troch hlavných sérií: ST-Line, Titanium a Active. Prvý je určený pre zákazníkov hľadajúcich športový štýl, druhý je určený pre tých, ktorí chcú extra luxus a pohodlie, zatiaľ čo tretí je zameraný na kupujúcich, ktorí uprednostňujú maximálnu všestrannosť a dobrodružstvo. Niektoré modely, ako Fiesta a Focus, však budú obsahovať povrchové úpravy z variantov X a Vignale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

KIA Stonic GT Line: Športový nádych aj pre najpredávanejšie mestské SUV značky Kia

Malé mestské SUV značky KIA posilňuje svoj sortiment karosárskou úpravou, ktorá mu dodáva oveľa atraktívnejší vzhľad zvnútra i zvonku. Kia pokračuje v obnove celej svojej rodiny SUV príchodom novej generácie Kia Stonic, model, ktorý teraz prichádza posilnený premiérou povrchovej úpravy GT-Line, ktorá slúži na to, aby najmenší crossover kórejskej značky získal oveľa športovejší a atraktívnejší štýl. Taktiež prichádza […]