KIA Stonic GT Line: Športový nádych aj pre najpredávanejšie mestské SUV značky Kia

Martin Slanina

Malé mestské SUV značky KIA posilňuje svoj sortiment karosárskou úpravou, ktorá mu dodáva oveľa atraktívnejší vzhľad zvnútra i zvonku.

Kia pokračuje v obnove celej svojej rodiny SUV príchodom novej generácie Kia Stonic, model, ktorý teraz prichádza posilnený premiérou povrchovej úpravy GT-Line, ktorá slúži na to, aby najmenší crossover kórejskej značky získal oveľa športovejší a atraktívnejší štýl. Taktiež prichádza s kompletným technologickým vybavením, ktoré má spríjemniť každodennú jazdu.

Nová Kia Stonic GT-Line sa môže pochváliť novou mriežkou, ktorá má tri otvory. Tie zaujmú predovšetkým farbou, ktorá je identická s farbou strechy. Tento Stonic je vyrábaný s oveľa agresívnejším nárazníkom, v ktorom sú LED hmlové svetlá zapustené až na samom spodku. K dispozícii je tiež nový zadný spojler v čiernej farbe (farba karosérie vo verziách GT-Line S), niektoré autá majú až 17-palcové disky z ľahkej zliatiny. To, či to bude pohodlné aj na naše „exkluzívne“ slovenské cesty je veľmi otázne… Celkovo je verzia GT ponúkaná až v šiestich rôznych farbách, zatiaľ čo GT Line S sa rozhodla taktiež pre týchto šesť možností, ale s dvojfarebným nádychom. V tejto verzii si môžete zvoliť variant s čiernou alebo žltou strechou.

Interiér si zachováva športový štýl s prvkami, ako je multifunkčný kožený volant s odznakmi GT-Line a detailmi z uhlíkových vlákien. Sedadlá sú čalúnené kombináciou čiernej látky a syntetickej kože. To všetko sprevádza aj kompletné technologické vybavenie s novým informačno-zábavným systémom s 8-palcovou obrazovkou, ku ktorému je pridaná 4,2-palcová obrazovka umiestnená v prístrojovej doske pred vodičom. K dispozícii je tiež komplexný zoznam asistenčných a bezpečnostných technológií pre vodiča.

Štýlová elektrifikácia

V mechanickej časti tohto Stonica vsadila automobilka KIA aj na elektrifikáciu. Chce tak skombinovať vylepšený vzhľad s čo najlepšou účinnosťou. Konkrétne hovoríme o mechanike T-GDi 1.0 s 48 -voltovou mierne hybridnou technológiou, ktorá bude k dispozícii s dvoma úrovňami výkonu (100 alebo 120 koní ), ktorá môže byť spojená s novou šesťstupňovou inteligentnou manuálnou prevodovkou (iMT). Na výber bude samozrejme aj sedemstupňová dvojspojková prevodovka DCT. Nová Kia Stonic GT-Line sa na Európsky trh dostane pravdepodobne s cenou okolo 22 000 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Zvukový analyzátor Škoda: Detekuje poruchy vášho vozidla pomocou smartfónu

Česká automobilka pracuje na aplikácii, ktorá sľubuje zlepšenie efektívnosti údržby vozidiel. Bude sa dať reálne identifikovať chyba len pomocou nahrávania zvuku? Zistenie porúch automatickej prevodovky, kompresora klimatizácie alebo systému riadenia môže byť pre niektorých technikov komplikovaná a časovo náročná úloha, avšak zjednodušenie testovania sľubuje mobilná aplikácia, ktorú automobilka Škoda práve vyvíja. Už Vám nebude treba […]