Ford Fiesta EcoBoost Hybrid: Najpopulárnejšie mestské vozidlo bude taktiež elektrifikované

Martin Slanina

48-voltová hybridná technológia Ecoboost Hybrid zasiahla najpredávanejší model spoločnosti Ford tak, aby bola ešte úspešnejšia a efektívnejšia.

Rovnako, ako mnohí iní výrobcovia, aj Ford má ambiciózny plán na elektrifikáciu celého svojho sortimentu. V skutočnosti v prípade tejto značky je cieľom mať aspoň jednu hybridnú verziu vo všetkých vozidlách, ktoré uvádza na európsky trh, až kým nebude mať celkovo do konca roku 2021 v Európe elektrifikovaných 18 modelov.

Ešte účinnejší a efektívnejší EcoBoost

Ford práve ohlásil, že prvýkrát predstaví vo Fieste svoju 48-voltovú technológiu EcoBoost Hybrid. Prírastok, ktorý zlepší výkon a predovšetkým účinnosť jeho slávnych motorov EcoBoost 1.0. Táto Fiesta Ecoboost Hybrid bude dostupná vo verziách s výkonom 125 a 155 koní a budú mať jemnú hybridizáciu. Bude pracovať s integrovaným štartovacím generátorom poháňaným pásom (BISG). Tento BISG použije túto energiu na pomoc tepelnému motoru poskytnutím väčšieho krútiaceho momentu a zrýchlenia ďalších pomocných elektrických častí vozidla.

Mild hybrid systém Vám umožní zvládnuť toto zaťaženie a dodávať dodatočnú energiu optimálnym spôsobom v každej situácii, čo pomôže nielen k väčšiemu krútiacemu momentu, ale aj vyššej odozve. Tiež zlepší účinnosť pohonných hmôt až o 5%. K tomu napomáha aj systém Start-stop.

Nový technologický arzenál pre Fiestu

Spolu s touto technológiou majú tieto Fiesty, ako aj zvyšok sortimentu, deaktiváciu valca a v prípade EcoBoostu 1,0 125 koní je k dispozícii aj s novou sedemstupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou, ktorá umožňuje ušetriť až 15% paliva v porovnaní s predchádzajúcou generáciou EcoBoost s výkonom 100 k a šesťstupňovou automatickou prevodovkou.

Predbežné vydanie modelu Fiesta EcoBoost Hybrid ešte doposiaľ nie je známe. Očakávame ho niekedy na konci roka 2020, alebo začiatok 2021. Každopádne pôjde o veľmi vydarený kus, ktorý bude žať slávu, ako aj jeho spaľovacie verzie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Škoda Octavia Scout 2020: To najodvážnejšie v rodine Octavia

Česká automobilka znova nezabudla ani na zákazníkov, ktorí žijú o niečo dobrodružnejší život. Nová Octavia Scout 2020 je tu! V roku 2007 sa česká automobilka Škoda rozhodla uviesť na trh „dobrodružnú“ verziu založenú v tele Combi pod názvom Octavia Scout. Táto Octavia sa odlišuje od zvyšku rodiny športovými drsnými detailmi, terénnym štýlom a zvýšenou svetlou […]