Škoda Octavia Scout 2020: To najodvážnejšie v rodine Octavia

Martin Slanina

Česká automobilka znova nezabudla ani na zákazníkov, ktorí žijú o niečo dobrodružnejší život. Nová Octavia Scout 2020 je tu!

V roku 2007 sa česká automobilka Škoda rozhodla uviesť na trh „dobrodružnú“ verziu založenú v tele Combi pod názvom Octavia Scout. Táto Octavia sa odlišuje od zvyšku rodiny športovými drsnými detailmi, terénnym štýlom a zvýšenou svetlou výškou, ako aj pohonom všetkých kolies. Keďže úspešný sedan práve vydal štvrtú generáciu, značka predstavila novú verziu aj tohto populárneho variantu.

Najdobrodružnejšia Octavia

Nové generácia Škoda Octavia Scout príde s lepšou výbavou, väčšou priestrannosťou a motorom, ktorý by mal byť najsilnejší v histórii modelového radu. Model meria 4,70 metra, jeho šírka je 183 cm. Inak povedané je o 16 mm dlhší a o 15 mm širší ako jeho predchodca. Okrem toho ponúka veľmi štedrú plochu v batožinovom priestore s objemom 640 litrov.

Vzhľadovo vyniká špecifickými nárazníkmi, ktoré majú chrániť podvozok. Tieto plasty sú povestné čiernymi lištami na oblúkoch kolies, bočných prahoch a spodnej časti dverí, ktoré slúžia na ochranu karosérie.  Strieborné plasty boli umiestnené na strešných nosičoch, okenných rámoch a zadnom difúzore. Nový Scout bude postavený na kolesách s veľkosťou 18″, no na výber budú aj 19-palcové disky. Finálny dotyk prichádza s konkrétnymi odznakmi Scout a LED Matrix svetlami.

V Interiéri nájdeme stredovú konzolu zdobenú chrómovými detailmi, ktoré sa nachádzajú aj v bočných paneloch a kľučkách dverí, zatiaľ čo pre prístrojovú dosku je špecifický drevený vzor.

Scout s výkonným dieselovým motorom

V motorovej časti vyniká prítomnosť 2,0-litrového turbo dieselového motora, ktorý debutuje v rodine Octavia. Taktiež ide o najvýkonnejší motor pre Octaviu doposiaľ… Je to blok, ktorý vyvíja 200 konských síl a maximálny krútiaci moment 400 Nm, spojený so sedemstupňovou automatickou prevodovkou a systémom pohonu všetkých kolies. Táto kombinácia je prítomná aj v 2.0 TSI 190 HP, zatiaľ čo 2.0 TDI 115 HP a 1,5 TSI 150 HP sú spojené so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Posledné dva, rovnako ako 1,5-litrový e-TEC s miernou hybridnou technológiou, možno pripojiť k systému pohonu predných kolies (FWD).

Škoda informuje, že Octavia Scout vybavená najsilnejším motorom 2,0 TDI je schopná ťahať príves s hmotnosťou až 2 000 kilogramov, čo je celkom prekvapujúce číslo… Škoda zatiaľ neuviedla ceny a dátum príchodu tohto vozidla, takže budeme musieť počkať do júla, aby sme zistili všetky podrobnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Peugeot 308 2020: Hra na nájdi rozdiel...

Nová generácia francúzskeho kompaktu dostáva nový a ľahký restyling, ktorý mu umožňuje mať aj vylepšenia ako nový i-Cockpit. Približne pred mesiacom sme sa dopočuli prvé informácie o novej generácií modelu Peugeot 308. Nová generácia má za úlohu iba jednoducho vylepšiť predošlú generáciu. Tá staršia vyzerá a jazdí fakt dobre, nie nadarmo […]