Ford Focus Speedster, kde inde ako v Rusku…

Martin Slanina
Rusko, krajina neobmedzených riešení a noriem. Dnes Vám odprezentujeme projekt Focus Speedster, nevyzerá to super?

Aj Ford Focus sa vie premeniť na model pripomínajúci Ferrari Monza alebo super-šport McLaren Elva. Pri týchto spomínaných kúskoch je zložité vôbec natrafiť aspoň na jeden model na ulici, nie to ešte si naň zarobiť. Existuje však aj alternatíva: Vytvorte si vlastný speedster z cenovo dostupnejšieho športového automobilu, napr. Ford Focus .

Presne túto myšlienku zrealizovali chalani z Ruska, z obyčajného Hatchbacku urobili niečo neskutočné…  Ford Focus Speedster. Zrezať strechu, odstrániť všetky okná na aute a môže sa jazdiť. Možné azda iba v Rusku. Neviem ako Vám, no mne sa tento „nový model“ nesmierne páči, dokonca by som si to vedel predstaviť aj u mňa v garáži. O pútaní pozornosti na ceste ani nehovorím… Čistá frajerina.

Veľmi kvalitne vybudovaný projekt?

Na Instagrame sme našli nejaké obrázky tohto modelu (okrem iných rovnako zaujímavých projektov ako Off road Focus). Tento projekt bol dosť namáhavý, predná časť bola vyrezaná, zadné dvere boli odstránené z karosérie a taktiež zadná časť strechy, ktorá bola nakoniec nahradená panelmi. Karoséria bola vo všeobecnosti prepracovaná, najmä vzadu s krytom s dvoma hrboľmi. Ďalej boli pridané predné a zadné nárazníky a mriežka z Focusu ST .

Auto postavené na vzduchu

Interiér je tiež prepracovaný, zadné sedadlá a volant boli dodané zo staršej generácie. Táto premena však nepozostáva len z estetickej stránky, auto je postavené na vzduchu. To znamená, že jeho výšku je možné upravovať. Všetko spolu určite vyústi do skutočne zábavnej jazdy. Bohužiaľ sa zdá, že na svete už neexistujú žiadne podobné modely ako v Rusku, teda pozeráme sa na jedinečný originál. Krajina, ktorá opäť dokazuje, že ak máš sen, splníš si ho hneď…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Korona vírus naďalej brzdí predaj nových automobilov v EÚ...

Predaj nových automobilov v Európe od Januára 2020 klesol o 74%, čo je pokles spôsobený pandémiou COVID-19. Dokedy bude táto pandémia ovplyvňovať trh s autami bohužiaľ nikto nevie… Podľa údajov Európskej asociácie výrobcov automobilov sa v apríli 2020 predalo v apríli 2020 iba 272 180 nových automobilov vo všetkých 27 […]