Ford Mustang Mach-E GT Performance Edition: 486 elektrických koní

Martin Slanina

Spoločnosť Ford predstavila najrýchlejšiu verziu svojho športového elektrického SUV, ktoré sa okrem výkonnejších komponentov môže pochváliť výkonom 486 koní a 860 Nm.

Pravdepodobne sú niektorí petrolheadi ešte stále šokovaní existenciou automobilu s názvom Mustang a paradoxom, že tento automobil je elektrické SUV. Nedá sa ale povedať, že Ford s Fordom Mustang Mach-E neponúka model s výkonom a športovosťou hodný mýtického žrebca. Mach-e GT Performance je totiž tu!

Ford pokračuje v zvyšovaní výkonu v tomto elektrickom športovom automobile. A to tak, že po predstavení svojich prvých verzií s výkonom 258 a 337 koní prišiel model  Ford Mustang Mach- E GT, ktorý zvýšil výkon na 465 koní. No teraz prichádza s vylepšenou verziou tohto najnovšieho modelu s názvom GT Performance Edition, ktorá má za cieľ skomplikovať líderstvo automobilov Tesla v testoch 0-100km/h.

Lov na automobily Tesla

Edícia Performance modelu Mach E je predstavená s výkonom 486 koní a maximálnym krútiacim momentom 860 Nm, čo sú čísla, ktoré nemôžeme porovnávať s hodnotami modelu Y Performance, pretože spoločnosť Tesla ich nezverejňuje, hoci to robí 0-100km/h za 3,7 s. Mach E GT Performance má zvládnuť z 0-100 za 3,5 sekundy, čo ho privádza na vyšší stupienok ako jeho konkurencia.

Zdá sa, že jediným aspektom, kde Ford neprekoná Teslu je dojazd s ohlásenými 378 km (zdá sa, že to je podľa cyklu EPA), čo je v porovnaní so 480 WLTP modelu Y Performance dosť veľký rozdiel.

Tento nový Mustang Mach E GT Performance sa však bude môcť pochváliť mnohými ďalšími prvkami, ktoré jasne poukazujú na jeho športové korene. Štandardne sa dodáva s vylepšeným brzdovým systémom Brembo, tlmičmi MagneRide a exkluzívnymi 20-palcovými dvojfarebnými diskami na pneumatikách Pirelli s rozmerom 245/45R20.

Okrem tohto vylepšeného ovládania bude Performance obsahovať aj ďalšie charakteristické prvky v interiéri, ako sú sedadlá vytvorené spoločnosťou Ford Performance s materiálom Performance Gray ActiveX a kontrastnými kovovými kontrastnými stehmi, ako aj špeciálne reflexné vložky Miko. Pokiaľ ide o prístrojovú dosku, tá získava exkluzívny nádych hliníka, zatiaľ čo vonku-vzadu je prítomná špeciálna insígnia Performance Edition GT sprevádzaná veľkým počtom farieb karosérie: Cyber ​​Orange Metallic Tri-Coat, Dark Matte, červená metalíza Star White Metallic, metalická modrá Grabber, Shadow Black a množstvo ďalších…

Pripravený na leto 2021

Táto nová edícia Ford Mustang Mach E GT Performance dorazí spolu so štandardnou verziou GT budúci rok v lete 2021, pričom cena bude ešte len stanovená.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Audi A3 Sportback 45 TFSIe: Efektivita a športovosť v dokonalej harmónii

Kompaktný Nemec debutuje v novej plug-in hybridnej verzii, aj keď tentokrát s plusom športovosti. Keď Audi koncom decembra predstavilo plug-in hybridnú verziu A3 Sportback, ubezpečilo sa, že o pár mesiacov neskôr predstaví výkonnejšiu alternatívu, ktorá dokonale kombinuje efektivitu so športovosťou. Výsledok máme na obrazovke a Audi A3 Sportbak 45 TFSIe práve videlo svetlo, […]