Ford Mustang Mach-E Rally: Americký kôň v svojom „prirodzenom“ prostredí

Tomáš Sojka

Ford Mustang Mach-E Rally sa nedávno predstavil v zaujímavom videu od automobilky Ford. Klip zobrazuje dva aktuálne modely Mustang Mach-E, jeden štandardný a druhý GT, ako sa rýchlo preháňajú po trati v Goodwoode. V strede tohto akčného záberu sa k nim pridal tretí model, ktorý sa na chvíľu oddelil od asfaltovej cesty a rozhodol sa prezkúmať prašné terény. Celý video má dobrodružný nádych a naznačuje, že nová verzia Mach-E prinesie nevídanú výkonnosť a robustnosť do sveta elektrických SUV.

Ford označuje nový Mach-E Rally ako auto, ktorý bude jazdiť na terénoch akých klasické Mustangy nikdy predtým neboli: na prašných a terénnych cestách. Zdieľané obrázky odhaľujú nové prvky, ktoré sa v tomto off-roadovom vozidle premiérovo predstavujú. Predná časť automobilu získala nový nárazník s hákom a úplne uzavretú mriežku s dvoma kruhovými svetlami. Navyše, odlišný splitter pridáva špecifický charakter, ktorý ho odlíšil od GT verzie. Na zadnej časti Mach-E Rally nájdeme veľkorysý spojler s koňom na stranách, spolu s ďalšími vizuálnymi úpravami, vrátane špeciálnych blatníkov, terénnych pneumatík a unikátnych kolies.

Interiér vozidla prináša niekoľko decentných úprav, ktoré ho prispôsobujú adrenalinovo naladenému duchu rally. Špecifické sedadlá sľubujúce veľkú bočnú priľnavosť, lakovaný volant so spodným rádiusom a exkluzívne ozdobné lišty poskytujú pocit pretekárskeho prostredia. Mustang Mach-E Rally sa nezabudol vybaviť vysokej kvality materiálmi a jedinečnými švami, čo podčiarkuje jeho exkluzivitu a pozornosť k detailom.

Darren Palmer, viceprezident Ford Model Electric Vehicle Programs, vyjadril nadšenie z nového Mustangu Mach-E Rally: „Mustang Mach-E si vzal slobodu a zábavu z Mustangu a dosiahol nulové emisie. Teraz, s Mustang Mach-E Rally, ponúkame našim zákazníkom slobodu vydať sa mimo asfaltu a mimo poľných ciest.“

Ford plánuje ponúknuť Mustang Mach-E Rally v Európe aj Spojených štátoch, no na konkrétne detaily a hlavné charakteristiky si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Dacia Jogger Extreme: Vozidlo pre dobrodruhov, ktoré umožňuje pohodlný spánok kdekoľvek!

Dacia, známa svojimi spoľahlivými vozidlami, práve predstavila svoj najnovší model – Dacia Jogger Extreme. Táto verzia je určená pre tých, ktorí túžia po robustnom vozidle, ktoré im umožní neobmedzené cestovanie a objavovanie prírodných krás.  Vonkajší dizajn Dacia Jogger Extreme okamžite upúta vašu pozornosť odkazuje na slobodu a široké otvorené priestory, […]