Ford použije platformu MEB spoločnosti Volkswagen pre svoje elektrické vozidlo v Európe

Martin Slanina

Obe značky pokračujú v spolupráci a my už poznáme prvé spoločné projekty. Ktoré auto zasiahne elektrifikácia u značky Ford ako prvé ?

Už minulý rok sme videli, že dva veľmi dôležité automobilové subjekty v automobilovom priemysle, ako Ford a Volkswagen, uzavreli dohodu o spolupráci, na základe ktorej by sa dosiahli významné synergie s cieľom znížiť výrobné náklady na elektroauto. Táto aliancia by nezahŕňala rozdelenie majetku medzi týmito dvoma firmami, ale priniesla by to ročnú efektívnosť. Práve teraz sme sa dozvedeli o prvých projektoch.

Elektrický pohon s platformou MEB

Tieto počiatočné plány boli schválené dozornou radou spoločnosti Volkswagen a ich realizácia sa očakáva v krátkodobom horizonte, hoci zatiaľ neexistuje konkrétny dátum. Ide o tri projekty v oblasti elektrifikácie a úžitkových vozidiel, ktoré sa neskôr rozšíria na nové účely v iných oblastiach, napríklad v oblasti autonómnej technológie jazdy, pričom hlavným protagonistom je spoločnosť Argo AI (najväčší podiel tejto firmy má práve spomínaný Ford).

Po tomto schválení už vieme, že jeden z najvýraznejších projektov tohto združenia bude musieť súvisieť s elektrickými vozidlami a konkrétnejšie s modulárnou architektúrou vyvinutou koncernom Volkswagen pre svoju rodinu ID, tj platformu MEB. Vďaka tejto dohode však nemecké modely nebudú jediné, ktoré sa budú môcť pochváliť týmto podvozkom, pretože spoločnosť Ford ho použije na vývoj 100% elektrického vozidla v Európe. O tomto aute nevieme viac podrobností, aj keď si myslíme, že s VW ID.3 bude zdieľať pomerne veľa prvkov .

Dodávky rôznych segmentov

Na druhej strane sú zvyšné projekty zamerané na úžitkové vozidlá. Jednou z nich je vytvorenie stredne veľkého pick-upu od spoločnosti Ford, ktorý sa však prispôsobil vozidlám Volkswagen a Európskemu trhu. Bude táto kolaborácia dvoch úspešných značiek pozitívna pre obe strany? Uvidíme…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ford Mustang Mach 1 2021: Legenda je späť!

Ford potvrdzuje návrat najlegendárnejšieho mena v rodine Mustangov, ktorý príde v roku 2021. Ináč povedané vystrieda Bullitt-a, ako staršieho brata Mustanga GT. Všimli sme si, že rodina Mustang prechádza dôležitými zmenami, napríklad príchodom moderného a priekopníckeho elektrického SUV Mustang Mach-E. Avšak toto nie je všetko. Aj v najbežnejšom sortimente vozidiel Muscle Car sa chystajú […]