Formula 1 tím Williams má nového majiteľa: Dorilton Capital

Martin Slanina

Spoločnosť Williams Racing bola odkúpená spoločnosťou Dorilton Capital. O odpredaji tímu sa šepkalo vo Williamse už od marca 2020, no dnes to vyšlo oficiálne. Spoločnosť Dorilton Capital je známa svojím dlhodobým prístupom k investíciám a jej hlavným zameraním bude obnovenie konkurencieschopnosti tímu. Toto má byť začiatok novej, lepšej éry v histórii Williams Motorsport, ktorý je spolu so svojím novým vlastníkom teraz v dobrej pozícii na to, aby zúročil zmeny smerovania pravidiel, ktoré prichádzajú do Formuly 1 s novou dohodou Concorde.

Concorde má začať platiť od sezóny 2021, kde hlavným pravidlom je určovanie rozpočtového stropu, ktorý bude rovnaký pre všetky tímy.

„Teší nás, že Dorilton sa stal novým majiteľom tímu. Keď sme začínali tento proces, chceli sme nájsť partnera, ktorý zdieľa rovnakú vášeň a hodnoty pre to čo robíme. S Doriltonom vieme, že sme presne našli ľudí, ktorí rozumejú tomuto športu a tomu, čo je potrebné, aby boli úspešn. Navyše rešpektujú náš odkaz a urobia všetko, čo je v ich silách pre zabezpečenie úspechu. “ – Clarie Williams, šéfka Williams Racing

„Toto môže byť koniec éry pre Williams racing ako rodinný tím, ale vieme, že sme v dobrých rukách. Predaj zabezpečí prežitie tímu a čo je najdôležitejšie, poskytne cestu k úspechu. “ , ktorý upadával každoročne, odkedy sa Frank Williams vzdal vedenia.

Williams Racing nečaká v blízkom čase premenovanie a ani premiestnenie hlavného sídla, ktoré zostáva aj naďalej v anglickom mestečku Grove. My to novým majiteľom prajeme, a dúfame, že už čoskoro uvidíme Williams na popredných priečkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Jaguar uvažuje o produkcii elektrického sedanu, ktorý by bol konkurent pre Teslu Model 3

Anglická automobilka uvažuje o úplnej elektrifikácii svojho sortimentu… Chce sa totiž stať najväčším súperom kalifornskej automobilky Tesla. Úspech Tesly Model 3 nájdeme skoro po celom svete, tento fakt začali pozorovať aj ľudia z koncernu Jaguar Land Rover. Zaujalo ich aj elektrické odvetvie spoločnosti Volvo, konkrétne s modelom Polestar 2. Po analýze predaja a stratégií týchto […]