Jaguar uvažuje o produkcii elektrického sedanu, ktorý by bol konkurent pre Teslu Model 3

Martin Slanina

Anglická automobilka uvažuje o úplnej elektrifikácii svojho sortimentu… Chce sa totiž stať najväčším súperom kalifornskej automobilky Tesla.

Úspech Tesly Model 3 nájdeme skoro po celom svete, tento fakt začali pozorovať aj ľudia z koncernu Jaguar Land Rover. Zaujalo ich aj elektrické odvetvie spoločnosti Volvo, konkrétne s modelom Polestar 2. Po analýze predaja a stratégií týchto značiek si je britská spoločnosť istá v jednej podstatnej veci: Elektrifikácia bude pilierom budúcnosti.

Elektrifikovaná budúcnosť?

Týmto spôsobom je novým plánom JLR premeniť Jaguar na plne elektrifikovanú automobilovú značku, ktorá bude konkurovať subjektom, ako sú Tesla a Polestar. S čím by mala značka začať na začiatku svojej trajektórie v elektro-automobiloch? Na dosiahnutie tohto cieľa je ústredným prvkom tohto plánu uvedenie kompaktného automobilu navrhnutého tak, aby bol konkurentom Tesly Modelu 3.

Prečo práve „trojka“ ?

Tesla Model 3 je kompaktný, má dlhý dojazd a jedinečný dizajn, ktorý je pre rok 2020 moderný a jednoduchý zároveň. Cena základného modelu nepresahuje 50 tis. €, čo znamená, že je taktiež pomerne dostupný.

Zelené svetlo pre projekt ?

Tieto myšlienky a fakty potvrdil aj technický riaditeľ JLR, Nick Rogers: „Malý elektrický Jaguar by bol skvelý, avšak musíme o tom popremýšľať. Je to skutočne skvelý segment, v ktorom by sme chceli byť. Určite by nás tu radi uvideli aj naši zákazníci…“

Hlavný dizajnér automobilky Julian Thomson sa vyjadril: „Rád by som zmenšil Jaguar. Myslím, že vzhľadom na to, čo sa deje po celom svete, by som rád vyrobil autá, ktoré sú menšie, účinnejšie a majú všetky základné hodnoty automobilky Jaguar. Automobily Jaguaru sú nádherné na pohľad s fantastickým interiérom, ktorý je komfortný a jednoducho skvelý…“ Budeme musieť byť veľmi dobrí, aby sme boli budúci súperi modelu Tesla 3 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volkswagen ID.4 začína s výrobou v Nemecku

Zatiaľ síce tento model odhalený nebol, no budúce elektrické SUV značky VW už vstúpilo do výrobného procesu. Ešte neuzrelo ani svetlo sveta, no už je na výrobnom páse… VW oznámil začiatok sériovej výroby svojho prvého elektrického SUV  VW ID.4 . Jeho oficiálna prezentácia sa uskutoční v septembri a idúc v šľapajách kompaktného ID.3 sa stane tento model druhým […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk