GTI Treffen a jeho návrat domov : Wörthersee vystrieda od roku 2024 Wolfsburg

Martin Slanina

Ako sme avizovali pred necelým týždňom, Volkswagen oficiálne zrušil svoje legendárne stretnutie GTI pri jazere Wörthersee. No zrušiť niečo takto populárne by malo negatívny dopad na automotive komunitu a preto sa od roku 2024 bude tento zraz konať priamo v srdci značky, vo Wolfsburgu. Neďaleko závodu privíta nadšencov a fanúšikov športových modelov Volkswagen podujatie „GTI Coming Home“.

Po tom, čo bolo stretnutie GTI pri jazere Wörthersee oficiálne zrušené, sa značke Volkswagen pomerne rýchlo podarilo ponúknuť komunite fanúšikov GTI náhradu, ktorá bude vo Wolfsburgu novým domovom pre toto podujatie. 

„Pri plánovaní akcie chceme brať do úvahy aj predstavy fanúšikov, pretože by to malo byť predovšetkým stretnutie pre nich. V súlade s tým budeme určite schopní ponúknuť niekoľko vrcholov a prekvapení aj v nasledujúcom roku.“

„Fanúšikovia GTI sú pre Volkswagen veľmi dôležití, a preto je nám takéto stretnutie s nimi veľmi vzácne,“ – hovorí Imelda Labbé, členka predstavenstva pre predaj, marketing a popredaj v spoločnosti Volkswagen Passenger Cars.

GTI – tieto tri písmená znamenajú športovosť, emócie a dynamiku už takmer pol storočia. Fanúšikovská komunita po celom svete sa neustále rozrastá až do súčasnosti a fanúšikovia kultovej značky sa pravidelne stretávajú v kluboch a vymieňajú si medzi sebou informácie vo vyhradených komunitách. Od roku 1982 sa najväčšie stretnutie GTI tradične konalo pri jazere Wörthersee v Rakúsku – miestna samospráva Maria Wörth sa však nedávno rozhodla, že v budúcnosti už nechce organizovať takéto podujatie.

Volkswagen sa rozhodol pokračovať v tejto tradícii vo Wolfsburgu už od budúceho roka: Okrem prezentácií vozidiel, pódiových show a klubových stretnutí bude pre nadšencov GTI pripravených mnoho ďalších zaujímavých podujatí a prekvapení. Areály a infraštruktúra vo Wolfsburgu ponúkajú ideálne predpoklady na to, aby ich vozidlá privítali veľké množstvo návštevníkov. Pod heslom „Coming Home“ urobí Volkswagen z lokality Wolfsburg nový domov komunity fanúšikov GTI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Oficiálne: Mitsubishi Outlander PHEV prichádza do Európy

V poslednom kvartáli roku 2021 Mitsubishi predstavilo 4. generáciu svojej vlajkovej lode, Outlander. Táto správa rozhodne poteší, keďže bude opäť dostupný na starom kontinente, aj keď si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Japonská značka už minulý rok predstavila plug-in hybrid verziu tohto SUV pre trhy Japonska a USA, no bolo […]