Hyundai i20 N Line: Predzvesť modelu i20 N

Martin Slanina

Kórejské vozidlo segmentu „B“ debutuje v športovom výzore so sériou komponentov inšpirovaných rodinou Hyundai N. Je to predzvesť i20N?

Na začiatku tohto roka sa uskutočnilo predstavenie novej generácie modelu Hyundai i20, automobil segmentu „B“ s veľmi nápadným dizajnom, ktoré si teraz vďaka príchodu úpravy N Line dokáže osvojiť športový nádych. Jedná sa o sadu komponentov inšpirovaných vysoko výkonnou rodinou N, ktoré zlepšujú estetiku automobilu zvonka aj zvnútra.

Športové ašpirácie

Hyundai i20 N Line sa umiestňuje ako doteraz najšportovejšia alternatíva tohto modelu. To všetko vďaka exteriéru založenému na dizajnovom jazyku značky „Sensuous Sportiness“. Jeho hlavnými prvkami je upravený predný nárazník so sivou znakovou líniou, ktorý podľa automobilky vytvára „ešte športovejší pocit“. Súčasťou výbavy je aj veľká kaskádová čierna mriežka vybavená znakmi N Line.

Dizajnéri spoločnosti Hyundai pokračovali v úpravách zadnej časti, s úplne novým nárazníkom, hmlovým svetlom v tvare trojuholníka zabudovaným do difúzora a dvoma chrómovými koncovkami výfuku. Sada 17-palcových diskov z ľahkej zliatiny s dvojfarebnou povrchovou úpravou dotvára veľmi podarený športový imidž. Zákazníci si budú môcť vybrať auto v štyroch rôznych farbách: čierna Phantom, šedá Aurora, Mosadz a biela Polar, ktoré sú doplnené dvojfarebnou strechou Phantom Black.

Pokiaľ ide o interiér, vrcholom sú športové sedadlá s logom N a exkluzívnym červeným prešívaním, špecifický volant, hlavica radiacej páky potiahnutá kožou s červenými vložkami, hliníkové pedále, ako aj niektoré prvky červenej farby rozmiestnené po celom obvode. Rovnako ako štandardná i20, aj N Line obsahuje najnovšiu verziu technológie Bluelink od spoločnosti Hyundai s množstvom pripojených služieb a rôznych funkcií na diaľku prostredníctvom aplikácie pre smartphone.

Hyundai i20 N Line neprešiel zmenami len na estetickej úrovni, ale aj na technickej úrovni, pretože inžinieri značky upravili pruženie, odozvu motora a zvuk výfuku tak, aby ponúkali športovejší zážitok z jazdy. Automobil poháňa preplňovaný trojvalec s objemom 1,0 litra T-GDI, ktorý dáva výkon 120 koní. Tento motor je možné kombinovať so 48-voltovou mierne hybridnou technológiou na zlepšenie palivovej účinnosti. V ponuke je tiež inteligentná manuálna prevodovka (iMT) spoločnosti Hyundai.

Pripravené na rok 2021

„S novou N Line ponúkame do modelu i20 vôbec prvýkrát možnosť štýlového a športového vybavenia. Týmto novým modelom ponúkame jedinečný štýl inšpirovaný športom, ktorý uspokojí potreby ešte širšej zákazníckej základne.“ uviedol viceprezident pre marketing a produkt spoločnosti Hyundai Motor Europe Andreas-Christoph Hofmann. Tento model i20 N Line bude v Európe dostupný od jari 2021. Tak čo, tešíš sa?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ford Ecosport Active: Variant pre väčšie dobrodružstvo

Nedávna štúdia Európskej organizácie pre vonkajšie aktivity (EOG) naznačuje, že 70% respondentov z celej Európy trávi voľný čas radšej v prírode ako v „nákupákoch“. Z tohto dôvodu sa spoločnosť Ford rozhodla rozšíriť svoju rodinu modelov vo výbave Active s najdostupnejším SUV, aké môžeme nájsť v obchodných zastúpeniach oválnej značky Ford. Hovoríme o modeli Ecosport. Nový člen […]