Hyundai i30 N 2021: Prvé oficiálne obrázky

Martin Slanina

Spoločnosť Hyundai Motor odhalila prvé informácie o najnovšej generácii svojho najpredávanejšieho hatchbacku i30 N. Ako vlastne bude vyzerať?

Po predstavení svojej poslednej zmeny dizajnu začiatkom roka prišiel Hyundai s vylepšením celého modelového radu i30. Pomerne veľké zmeny sa začali už v základnej verzii, no a tak zostal otáznik už len na modeli i30 N. Dočkali sme sa… Samotná značka teraz odhalila prvé detaily automobilu vrátane rôznych obrázkov.

Takmer pred rokom sme prvýkrát videli tento nový i30 N husto maskovaný, ale zdá sa, že nastal čas kedy maskovanie je konečne minulosťou.

Ako sme už mohli predpokladať, zmeny budú najmä v prednej časti, ktorá zdedí vlastnosti modelu Hyundai Nexo s väčšou maskou, ako aj nové nárazníky a niektoré svetlomety, ktoré majú za úlohu zvýrazniť denné LED svetlá so svetelným podpisom v tvare písmena V. Ďalšími pozoruhodnými detailmi sú veľkorysé brzdy s červenými strmeňmi a obvyklé dvojité koncovky výfuku okrúhleho tvaru, ako aj sugestívny difúzor.

To všetko doplní dosť výrazný prvok, ktorý prispieva nielen k zlepšeniu estetiky vozidla, ale aj k jeho dynamickému správaniu. Máme na mysli 19-palcové kované kolesá, ktoré sú podľa spoločnosti Hyundai ľahšie ako tie, ktoré používal jeho predchodca.

Čo nové pod kapotou?

Dvojité koncovky výfuku s väčším priemerom nechávajú otvorenú otázku, či si Hyundai trúfne posunúť svoj kompaktný športový automobil na novú úroveň výkonu, ktorá v súčasnosti dosahuje výkon 275 koní z preplňovaného benzínového dvojlitra. Je tu možnosť ešte silnejšieho motora? To ešte stále nie je známe, ale totožnosť prevodovky môže napovedať, že pôjde o niečo lepšie. Kórejská automobilka totiž potvrdila prítomnosť osemstupňovej dvojspojkovej automatickej prevodovky (N DCT).

Na odpoveď si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Jeho premiéra bola pôvodne naplánovaná na tento rok, je však možné, že kvôli opatreniam ohľadom Covid19 sa tieto plány trochu posunú. V každom prípade sa zdá, že tento nový i30 N príde s viac atraktívnym vybavením pre tých, ktorí hľadajú športový kompakt, s ktorými sa viete pobaviť a postaviť proti VW Golf GTI.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Kia Sportage 2020: Slováč, ktorá sa mi páči

4. generácia modelu Kia Sportage dostala minulý rok faceliftovanú aktualizáciu, ktorú sme rozhodne museli vyskúšať! Stojí za to? Začneme úplne všeobecne. Určite si pamätáte predošlé generácie modelu Sportage, boli také… nemastné/neslané. No príchodom 4. generácie Sportage zvážnel. Jeho dizajn je ďaleko viac dravejší a vyspelejší, no a v spojení s […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk