Volkswagen ID.4 začína s výrobou v Nemecku

Martin Slanina

Zatiaľ síce tento model odhalený nebol, no budúce elektrické SUV značky VW už vstúpilo do výrobného procesu.

Ešte neuzrelo ani svetlo sveta, no už je na výrobnom páse… VW oznámil začiatok sériovej výroby svojho prvého elektrického SUV  VW ID.4 . Jeho oficiálna prezentácia sa uskutoční v septembri a idúc v šľapajách kompaktného ID.3 sa stane tento model druhým produktom rodiny ID.

Ťažiskom pozornosti je teraz nemecká továreň v Zwickau, ktorá sa venuje výlučne výrobe elektrických automobilov. Táto fabrika získala investície vo výške približne 1 200 miliónov EUR. Nebude to však jediný závod, v ktorom bude Volkswagen ID.4 vyrábaný, pretože sa bude vyrábať aj v Číne a Spojených štátoch. Aby sme boli konkrétny, bude to v mestách Anting a Chattanoog.

Uvedenie druhého člena rodiny ekologických ID na trh je súčasťou cieľa spoločnosti Volkswagen, ako sa stať meradlom v oblasti elektromobility. Koncern VW plánuje do elektromobility investovať do roku 2024 viac ako 33 000 miliónov EUR. Z toho všetkého bude tretina určená nemeckej značke, ktorá do roku 2025 plánuje vyrobiť 1,5 milióna elektrických automobilov.

S platformou MEB

„S modelom ID.4 rozširuje spoločnosť Volkswagen svoj sortiment tak, aby zahŕňal plne elektrické vozidlo v najrýchlejšie rastúcom segmente na svete – kompaktné SUV. V budúcnosti sa bude auto vyrábať a predávať v Číne, Spojených štátoch amerických a Európe. Takto rozširujeme platformu MEB po celom svete a vytvárame ekonomické základy pre úspech našej rodiny ID ,  hovorí Brandstätter.

My len pripomenieme, že Volkswagen ID.4 bude používať rovnakú platformu ako ID.3… To znamená modulárna architektúra MEB, ktorá bude ponúkaná s verziami s pohonom zadných kolies a pohonom všetkých kolies s dojazdom, ktorý by mal prekročiť 500 kilometrov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Audi S3 Sportback a Sedan 2021: Kompaktný, športový a sofistikovaný

Štvrtá generácia „es-trojky“ je tu! Prezentuje sa dvoma rôznymi karosériami, výkonom 310 koní a zlepšenou dynamikou. Po oznámení príchodu novej Audi A3 vo verziách Sedan aj Sportback, firma so štyrmi krúžkami konečne predstavila aj svoje športové verzie s pečaťou S3. Nová „es-trojka“ chce byť oveľa silnejšia a s kombináciou všetkých technológií z Audi A3 chce byť inteligentný […]