Kia Stinger pomaly priznáva, že druhá generácia pravdepodobne nebude.

Martin Slanina

Kórejská M4-ka žala samú slávu, bude tomu rýchly koniec ?

Zdroj: Kia.sk

Kia Stinger bol vítaným prekvapením z kórejskej automobilky. Debut sme zaznamenali v roku 2018, pre Kiu to znamenalo odklon od normy spoločnosti. Skôr hľadali publikum, ktoré sa usiluje nájsť úspech. Čísla predaja sú kritickou metrikou, ktorú spoločnosť Kia zvažuje pri rozhodovaní o druhej generácii modelu a prognóza nie je priaznivá. Predaj medzi rokmi 2018 a 2019 klesol zhruba o 18 percent. Nová správa z Kórejského blogu o autách hovorí, že zlý predaj by mohol znamenať zánik ešte neexistujúcej druhej generácie modelu.

Publikácia cituje anonymné zvesti o zániku druhej generácie modelu, aj keď to nie je také prekvapenie, ak je to pravda. Predaj sa v prvom štvrťroku 2020 znížil o 21 percent v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2019. Iba v marci 2020 došlo k poklesu predaja o 40 percent v porovnaní s minulým rokom.

Pandémia koronavírusu má na svedomí uzatvorenie autorizovaných showroomov po celom svete, a to znamená finančnú záťaž pre mnohých výrobcov automobilov. Čím dlhšie pandémia trvá, tým väčšie škody majú nielen automobilky, ale všetko čo ma niečo spoločné s dopravou a motorizáciou (servisy, showroomy, carwash, predajne so súčiastkami).

Do konca roku 2018 sa Kia nerozhodla o druhej generácii Stingera. Gregory Guillaume, vedúci dizajnu spoločnosti, uviedol, že spoločnosť potrebuje model, aby bol „ekonomicky úspešný“, aj keď ho spoločnosť Kia umiestnila ako haló pre značku.

Zdroj: Kia.sk

V septembri minulého roka Guillaume povedal, že Stinger „nechytá úspech tak dobre, ako sme dúfali“. Dodal však, že Kia musí byť trpezlivá so sedanmi zameranými na výkon. Guillaume tiež naznačil, že Stinger sa v budúcnosti môže stať niečím úplne iným, naznačujúcim príliv elektrifikácie do dnešných automobilov, hoci priznal, že automobilka má ešte stále čas rozhodnúť. Podľa mňa by bola elektrifikácia totálne zbytočná, ďalšia myš hodená do vreca, ktoré ľudia nechcú….

Momentálne zvesti naznačujú, že sa Kia pripravuje na to, aby poskytla sedanu výrazné upokojenie v polovici cyklu, vrátane modernizácie 3,6-litrového V6 s dvoma turbodúchadlami. Sedan by mohol dostať aj prepracované predné časti, vylepšené zadné svetlá a aktualizovaný systém prístrojov a informačný systém. Zatiaľ to nie je model druhej generácie, hoci ukazuje, že Kia stále dúfa, že tento model nájde úspech.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Ferrari odhalí dve nové autá v roku 2020. Čo môžeme očakávať ?

Talianska značka má na tento rok naplánované dve novinky, takže otázky sa práve začali. V čom nás Ferrari prekvapí? Spoločnosť Ferrari mala veľmi zaneprázdnený rok 2019, čo sa týka uvedenia nových produktov na trh, keď Talianske Maranello predstavilo päť automobilov. Po tom, čo sa minulý rok spustili Ferrari Roma , SF90 Stradale, F8 Tributo, […]