Kia Stonic 2021: Pozoruhodnejší, technologickejší a účinnejší ako predtým

Martin Slanina

Najmenšie SUV v rodine KIA je doplnené zaujímavými vecami, ktoré si teraz predstavíme.

Model stonic vstúpil na trh v roku 2017. Toto najkompaktnejšie SUV v rade predalo v Európe viac ako 150 000 kusov, takže marketing tohto modelu je pravdepodobne veľmi podarený. Kórejská firma však naďalej pracuje na tomto modeli a najlepším dôkazom je aktualizácia, ktorú pravdepodobne zavedú už budúci rok. S dôležitými novými funkciami a vylepšenej mechanickej časti sľubuje o triedu vyšší komfort a funkciu.

Efektívnosť na 1. mieste

Najdôležitejšou aktualizáciou je predstavenie nového hnacieho ústrojenstva s ľahkou hybridizačnou technológiou. Nový Stonic kombinuje 1,0-litrový preplňovaný benzínový motor T-GDi so systémom 48 V a je k dispozícii s výkonom 100 a 120 koní. Vytvára tiež maximálny krútiaci moment 200 Nm, pokiaľ je spojený so sedemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Toto číslo predstavuje nárast výkonu o 16% v porovnaní s blokom, ktorý nahrádza.

Ďalšou veľkou novinkou je prítomnosť šesťstupňovej manuálnej prevodovky, ktorá využíva elektronicky ovládanú spojku na zníženie spotreby paliva a emisií CO2. Obe prevodovky umožňujú jazdu s vypnutým motorom na zlepšenie uvedených dvoch aspektov, ktoré pracujú pri rýchlostiach až 125 km / h. Akcelerátor sa znova aktivuje, keď vodič šliapne na plyn, brzdu alebo spojku.

Podľa kórejskej automobilky bola tiež aktualizovaná existujúca ponuka benzínových motorov so zlepšenou jazdnosťou, maximalizovanou účinnosťou a zníženými emisiami oxidu uhličitého. 1,0 l T-GDI motor , s výkonom 100 koní, je stále prítomný a je ponúkaný so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou.

V estetickej časti prichádzajú zmeny iba so svetlami v novom dizajne, výraznejšími 16-palcovými kolesami a dvomi novými odtieňmi: Azure Blue a Storm Gray. Malé SUV má teraz deväť vonkajších povrchových úprav(farieb), ktoré možno spárovať s kontrastnými možnosťami strechy vrátane nového odtieňa Zest Yellow. Vo vnútri vyniká informačný systém s 8-palcovou dotykovou obrazovkou kompatibilný s Apple CarPlay a Android Auto (bezdrôtové pripojenie).

Tento systém má tiež viacnásobné pripojenie prostredníctvom Bluetooth a zahŕňa okrem iného kopu online služieb, ako sú dopravné informácie v reálnom čase, predpovede počasia a ceny pohonných hmôt. K dispozícii je tiež rozpoznávanie hlasu, zatiaľ čo združený prístrojový panel je digitálny a má 4,2-palcovú obrazovku. Systém ADAS sa tiež zlepšil a vodič teraz môže mať viacero vymožeností ako: asistent núdzového brzdenia s rozpoznaním chodcov, vozidiel a cyklistov, asistenta udržiavania jazdného pruhu, detektor únavy, varovanie pred mŕtvym uhlom ale vo výbave môže byť aj adaptívny tempomat.

Značka prijme prvé objednávky na model Stonic 2021 v treťom štvrťroku tohto roka. Ceny na Európskom trhu ešte doposiaľ nie sú známe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Koncept Cadillac Lyriq: Zelená éra sa začína

Firma GM predstavuje prototyp, ktorý posúva základy prvého elektrického SUV od značky Cadillac. Na thrh má prísť v roku 2022. Minulý rok americký výrobca Cadillac oznámil svoj vpád do sveta elektrických vozidiel zavedením SUV, s ktorým sme sa doposiaľ ešte nestretli. Ten deň prišiel teraz, hoci úprimne povedané, nepozeráme sa na konečný výrobný model, ale skôr na prototyp, ktorý […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk