Nový Jeep Avenger 4xe : Konečne Avenger, ktorý reprezentuje!

Tomáš Sojka

Značka Jeep opäť posúva hranice inovácií vo svete SUV s najnovším prírastkom do svojho modelového radu – Jeep Avenger 4xe. Tento model, prvý Avenger s hybridným pohonom 4xe, prináša vylepšenú terénnu prechodnosť a dôraz na environmentálnu udržateľnosť.

Inovatívny hybridný pohon

Jeep Avenger 4xe je vybavený pokročilou technológiou hybridného pohonu, ktorá spája 1,2-litrový turbodúchadlový benzínový motor s výkonom 100 kW (136 k) a dva elektromotory. Jeden elektromotor s výkonom 21 kW (28 k) je umiestnený na zadnej náprave, druhý je integrovaný do 6-stupňovej dvojspojkovej prevodovky e-DCS6, poháňa predné kolesá a zabezpečuje systémový výkon a krútiaci moment až 1900 Nm na zadné kolesá.

Funkcia „power looping“ zabezpečuje pohon všetkých kolies 4xe aj pri nízkej úrovni nabitia batérie. Spaľovací motor poháňa predné kolesá a zároveň generuje elektrickú energiu pre elektromotor na zadnej náprave, čím umožňuje kontinuálny pohon aj v náročných terénnych podmienkach. Pri cúvaní, parkovaní alebo jazde v meste malou rýchlosťou systém pohonu verzie Avenger 4xe umožňuje čisto elektrický režim.

Kompaktné rozmery a priestranný interiér

Jeep Avenger 4xe si zachováva kompaktné rozmery a priestranný interiér typický pre kategóriu B-SUV. Tento model kombinuje modernosť a tradíciu značky Jeep®, ktorá je známa svojou dobrodružnou povahou a inováciami. Avenger 4xe ponúka dostatok komfortu pre všetkých pasažierov.

Výkon a udržateľnosť

Nový model Avenger 4xe spája výhody pohonu všetkých kolies s 48-voltovou mild-hybridnou technológiou, čím zlepšuje trakciu a jazdné vlastnosti v teréne bez negatívneho vplyvu na environmentálnu udržateľnosť. Táto technológia umožňuje lepšie výsledky v teréne a zároveň znižuje emisie a spotrebu paliva.

Sloboda pre zákazníka

Modelový rad Avenger dokazuje záväzok značky Jeep poskytovať zákazníkom slobodu voľby a prístup k elektrifikovaným vozidlám šetrnejším k životnému prostrediu. S rôznorodou ponukou pohonov – spaľovací motor, elektromotor a mild-hybridný pohon, manuálna a automatická dvojspojková prevodovka, pohon predných a všetkých kolies – Jeep Avenger uspokojí všetky potreby zákazníkov v rámci svojho segmentu.

Záväzok k udržateľnosti

Avenger 4xe reprezentuje úsilie značky Jeep ponúkať v Európe udržateľné vozidlá s pohonom 4×4. Stratégia elektrifikácie a environmentálnej udržateľnosti umožňuje značke Jeep neustále rozširovať svoju ponuku. Nový Avenger má ambíciu redefinovať schopnosti a udržateľnosť v segmente SUV.

K dispozícii od konca roka 2024

Objednávky na nový Jeep Avenger 4xe budú prijímané od konca roka 2024. Tento model predstavuje ďalší krok v evolúcii značky Jeep a sľubuje priniesť viac zábavy, lepšiu prechodnosť v teréne a väčší komfort pre všetkých nadšencov SUV.

Eric Laforge, šéf značky Jeep v Európe, povedal: „Nový Jeep Avenger 4xe predstavuje bod zlomu pre značku. Najnovšia verzia nášho úspešného modelu kombinuje kompaktné rozmery a všestrannosť modelu Avenger so systémom pohonu všetkých kolies. Výsledkom sú oveľa dynamickejšie jazdné vlastnosti. Nový Avenger 4xe dopĺňa ponuku SUV s pohonom 4×4 značky Jeep vo všetkých segmentoch.“

Next Post

Slovakia Ring bude už o pár dní v plnom prúde aj s budúcimi hviezdami F1!

Viac než 180 mladých pretekárov z 37 krajín sveta sa zíde na okruhu SLOVAKIA RING, aby sa zúčastnili prestížnej súťaže Champions of the Future, ktorá sa uskutoční v obci Orechová Potôň od 30. mája do 2. júna. Toto podujatie predstavuje ideálnu príležitosť vidieť budúce hviezdy motoršportu v akcii. Slovenské motokárové […]