Lamborghini oslavuje 10 000 vyrobených kusov modelu Aventador

Martin Slanina

Dosiahnuť okrúhly a ohromujúci počet 10 000 kusov je niečo, čo sa nedosahuje každý deň, najmä ak dané vozidlo presahuje sumu 300 000 €. Aj napriek tomu Lamborghini Aventador, posledný člen dlhej rady supervozidiel s motorom V12 uspel a po deviatich rokoch života na trhu hlási míľnik „10 000“.

Presne desaťtisícim kusom bolo toto exotické Lamborghini Aventador SVJ Roadster v šedej farbe Grigio Acheso s akcentmi Rosso Mimir. Model bol samozrejme sprevádzaný celou rodinou, zodpovednou za jeho vytvorenie… Od pracovníkov, ktorí ho montujú na montážnej linke, až po samotného Stefana Domenicaliho, výkonného riaditeľa Lamborghini.

Je to nepochybne úspech pre tak drahé auto, ako je toto a to aj napriek tomu, že jeho dvom príbuzným a kolegom v montážnej linke, Lamborghini Huracán a Urus, sa podarilo dosiahnuť tohto čísla oveľa skôr. Huracán má pritom iba štyri roky, no a „SuperSUV“ Urus iba dva.

Takmer desaťročie plné vývoja

Trvalo to takmer dekádu, no nesmieme zabudnúť ani na postupný vývoj, ktorý dostal štandardný model najskôr v podobe modelu Aventador LP 700-4 s výkonom 700 koní a od roku 2016 vo verzii Aventador S, ktorý zaznamenal nárast sily svojho modelu na 740 koní. S určitosťou nevieme, koľko ďalších rokov si budeme Aventador užívať, alebo koľko ďalších verzii z tejto nezabudnuteľnej V12 sa vyrobí, ale dúfam, že budú rovnako dobré ako tie súčasné…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volkswagen Golf Variant 2021: Najznámejší z modelu Golf je tu!

Najdôležitejší model automobilky VW má vo svojej ôsmej generácii opäť telo s väčším priestorom a efektívnejšou technikou. Príchod ôsmej generácie Volkswagenu Golf nebol sprevádzaný všetkými karosárskymi podobami a tak dostávame momentálne viacero odhalení, s ktorými sa bude populárny nemecký kompakt ponúkať. Wolfsburgská automobilka nám momentálne predstavila rodinnú (kombi) karosériu, ktorá sa nesmie nazývať […]