Volkswagen Golf Variant 2021: Najznámejší z modelu Golf je tu!

Martin Slanina

Najdôležitejší model automobilky VW má vo svojej ôsmej generácii opäť telo s väčším priestorom a efektívnejšou technikou.

Príchod ôsmej generácie Volkswagenu Golf nebol sprevádzaný všetkými karosárskymi podobami a tak dostávame momentálne viacero odhalení, s ktorými sa bude populárny nemecký kompakt ponúkať. Wolfsburgská automobilka nám momentálne predstavila rodinnú (kombi) karosériu, ktorá sa nesmie nazývať nijak inak ako Variant. Golf tak bude aj naďalej uspokojovať všetkých zákazníkov, ktorí hľadajú väčší priestor a veľkorysejší nákladný priestor.

Určený pre celú rodinu

Prvá vec, v ktorej vyniká, je veľkosť… Tento Golf je dlhý 4 633 mm a ponúka rázvor 2 686 mm, čo je v porovnaní s predchádzajúcou verziou ďalších 66 mm. To znamená, že tento Golf sa môže pochváliť väčším priestorom vo vnútri, čo je viditeľné najmä vzadu. Objem batožinového priestoru je necelých 611 litrov. V prípade sklopenia zadných sedadiel ponúkne nový Variant 1 642 litrov, čo je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou nárast o 22 litrov. To už je čo povedať, nie?

Esteticky predná strana neskrýva svoje tvary, pretože sú totožné s obyčajnou hatchbackovou verziou Golfu. Väčšinu rozdielov medzi týmito dvoma karosériami možno nájsť v stĺpiku B, pretože strecha je vo variante Variant dlhšia a plochejšia, navyše majú odlišný dizajn bočných okien a to isté sa deje aj s dverami batožinového priestoru. Tento Golf má rozsiahlejší zadný previs. Tieto zmeny v novej zadnej časti zanechávajú oveľa dynamickejší a športovejší vzhľad.

Pokiaľ ide o dizajn interiéru a jeho výbavu, nájdeme palubnú dosku, ktorá bude mať rovnaké usporiadanie ako štandardný Golf, s minimalistickým štýlom a veľkou stredovou obrazovkou, pomocou ktorej bude možné ovládať väčšinu funkcií. Jeho výbava bude ponúkaná v úrovniach Life, Style a R-Line. Tento model bude už od štandardu disponovať funkciou Keyless Start. Vo výbave bude aj elektronický diferenciál XDS, technológia Car2X a ďalší kompletný zoznam asistenčných systémov…

Pod kapotou sa neočakávajú žiadne novinky, takže k dispozícii bude rovnaká paleta naftových a benzínových motorov ako v normálnej verzii. Zahrnuté budú aj elektrifikované možnosti, vo verzii eTSI so 48 V technológiou a 7-stupňovým automatom DSG. Tie sa budú snažiť o čo najnižšiu spotrebu. Rovnako ako bežnej verzii, aj v prípade TDI bude naďalej k dispozícii najmodernejšia technológia, ktorá bude čistejšia a efektívnejšia, ako kedykoľvek predtým vďaka známym katalyzátorom AdBlue alebo SCR, čím sa výrazne znížia emisie oxidov dusíka.

Oficiálny predpredaj pre nový model Volkswagenu Golf Variant sa začne 10. septembra v Nemecku, no postupne sa má dostať aj do ďalších krajín, ako je Slovensko. Očakáva sa, že prvé jednotky pristanú na trhu v priebehu prvého štvrťroka 2021 .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Hyundai Tucson 2021: Prekopaný od základov?

Je to tu! Príchod štvrtej generácie Tucsonu, bude veľmi dôležitý záväzok spoločnosti Hyundai pre Európu vzhľadom na jej predajné úspechy vo vysoko konkurenčnom segmente s tak solventnými rivalmi, ako sú napríklad Nissan Qashqai, Ford Kuga alebo Volkswagen Tiguan. Podstatné zmeny Už dávnejšie sa automobilka Hyundai rozhodla aktualizovať Tucson a to, s cieľom […]