Lamborghini oslavuje 10 rokov od založenia Squadra Corse týmto špeciálnym modelom STO Huracán!

Adrián Glett

Lamborghini v októbri oslavovalo svoje 60. výročie, ale nie je to jediné výročie, ktoré si táto Talianska značka tento rok pripomína. Jej športová sekcia Lamborghini Squadra Corse tiež oslavuje svoje 10. výročie, takže nebola lepšia príležitosť, najmä teraz, keď prišlo svetové finále 2023, na oslavu vo veľkom štýle.

A samozrejme, prišla aj so špeciálnou edíciou vozidla Lamborghini Huracán STO 10th Anniversary, vytvorenou špeciálne pre túto príležitosť. Ide o veľmi špeciálnu verziu slávneho pouličného Super Trofea s dizajnom inšpirovaným novým pretekárskym klenotom značky, modelom LMDh Lamborghini SC63, ktorý sa budúci rok zúčastní pretekov kategórie Hypercar/GTP v rámci WEC a IMSA a s ktorým sa zúčastní na 24-hodinových pretekoch Le Mans.

Lamborgini STO nám predstavuje s livrejou karosériu inšpirovanou Lamborghini SC63 v intenzívnej zelenej farbe Mantis Green so stredom a podvozkom vo farbe Nero Noctis. Pruh s talianskou vlajkou sa tiahne stredom vozidla od kapoty až po strechu, zatiaľ čo na sukniach a ďalších prvkoch ambiciózneho balíka dielov z uhlíkových vlákien sa po okrajoch objavuje nádych farby Rosso Mars. Túto kombináciu dopĺňa logo „Squadra Corse 10 Anniversario“, ktoré slúži ako pocta celej pretekárskej divízii Lamborghini.

Interiér je vybavený čalúnením zvoleným špeciálne pre použitie na pretekárskych tratiach, pričom športové vozidlá sú čalúnené Alcantarou Nero Ade so zeleným prešívaním Fauns Green, vybavené štvorbodovými bezpečnostnými pásmi, zatiaľ čo v zadnej časti vozidla je hliníkový ochranný valec, ktorý štrukturálne chráni vozidlo a jeho cestujúcich. K dispozícii je aj pútavý karbónový poťah podlahy a exkluzívny karbónový odznak, ktorý jasne poukazuje na exkluzivitu daného modelu.

Okrem všetkých týchto exkluzívnych štýlových prvkov je STO SC 10th Anniversary prvým cestným vozidlom, pre ktoré inžinieri Lamborghini Squadra Corse vytvorili výkonnostný balík, ktorého cieľom je ešte viac zvýšiť jeho výkon na okruhu. To sa prejavuje v optimalizovanej aerodynamike s dvoma novými prednými spojlermi z uhlíkových vlákien na kapote spolu so zadným krídlom, ktoré je teraz o tri uhly strmšie ako na sériovom modeli, takže sa zlepšil prítlak na prednej aj zadnej časti vozidla.

Výrazne sa zlepšila aj mechanická priľnavosť vďaka súprave štyroch pretekárskych, štvorpolohovo nastaviteľných tlmičov s odskokom a kompresiou pri vysokých a nízkych frekvenciách, ktoré nahradili štandardné aktívne komponenty. Výkon a pocit z jazdy zvyšujú ďalšie dva doplnky: nové pneumatiky Bridgestone vyvinuté na mieru pre tento model s novou zmesou na optimalizáciu výkonu či životnosti a titánový výfuk Akrapovic, ktorý ešte viac umocňuje zvuk V10.

,,Huracán STO SC 10th Anniversary je nielen poctou našej pretekárskej divízii Squadra Corse, ale aj konkrétnou ukážkou toho, ako sa skúsenosti získané v motoristickom športe dajú efektívne preniesť do cestného vozidla, čím sa zvýši výkon a pôžitok z jazdy. Pevne veríme, že motoristický šport je technicky najsofistikovanejším a najnáročnejším testovacím pracoviskom a know-how Squadra Corse je cenným prínosom, ktorý si zaslúži byť zdôraznený v jedinečných modeloch a limitovaných sériách cestných vozidiel s pretekárskym povolaním.“

Vysvetľuje Rouven Mohr, technický riaditeľ Automobili Lamborghini.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Opel Combo Cargo: Technológia a praktickosť s dobrým výhľadom

Nemecká automobilová značka Opel nám predstavuje aktualizovaný model svojej úžitkovej dodávky, Opel Combo Cargo. Táto nová verzia zdôrazňuje spojenie technológie a praktickosti, čím ponúka širokú škálu vylepšení a inovácií pre podnikateľov a profesionálov. Jedným z najvýraznejších prvkov je predná časť vozidla, ktorá nesie ikonickú masku chladiča Vizor a prináša adaptívne […]