Máte Bitcoin? Automobilka Tesla čoskoro podporí platbu touto kryptomenou

Martin Slanina

Americká automobilka Tesla Motors oficiálne potvrdila, že „v blízkej budúcnosti“ prijme platbu Bitcoinom.

Pred niekoľkými týždňami zakladateľ a hlavný CEO spoločnosti Tesla Elon Musk prostredníctvom svojho osobného účtu na sociálnej sieti Twitter ukázal svoje nadšenie pre jednu z najpopulárnejších kryptomien posledných rokov, teda Bitcoin. To spôsobilo, že táto virtuálna mena na akciovom trhu automaticky zvýšila hodnotu, čo viedlo k „rally“ medzi decembrom a januárom voči doláru. 

Cena Bitcoinu voči doláru v posledných dňoch stúpla o viac ako 12%. Hlavným dôvodom tohto Bitcoinového šialenstva nie je nič iné ako významná investícia, ktorú spoločnosť Tesla do Bitcoinu investovala. Konkrétne hovoríme o kapitálovej injekcii vo výške najmenej 1 500 miliónov dolárov (1 237 miliónov eur), ktorou spoločnosť v oblasti elektromobilov potrebovala prispôsobiť svoju investičnú politiku, ako sa uvádza vo vyhlásení zaslanom Komisiou Burzy cenných papierov USA.

Spoločnosť Tesla vysvetľuje, že vlani v januári aktualizovala svoje politiky týkajúce sa investícií, aby mala „väčšiu flexibilitu“ a „diverzifikovala a maximalizovala“ návratnosť hotovosti, ktorá nie je nevyhnutná na udržanie primeranej prevádzkovej likvidity. Touto zmenou môže kalifornská firma teraz investovať hotovosť do „alternatívnych rezervných aktív“, akými sú digitálne aktíva, zlaté tehličky a fondy obchodované so zlatom.

V rámci tejto investície spoločnosť Tesla oznámila, že začne prijímať Bitcoiny „v blízkej budúcnosti“ ako formu platby za svoje elektrické vozidlá. Spoločnosť navyše zabezpečila, že bude schopná získať alebo udržiavať tento typ digitálnych aktív „z času na čas alebo z dlhodobého hľadiska“. Samotný americký subjekt varoval, že spomínaná kryptomena je „vysoko likvidné“ aktívum s „vysoko volatilnými“ cenami.

„Prevalencia týchto aktív je relatívne nový trend a ich dlhodobé prijatie zo strany investícií, spotrebiteľov a spoločností je nepredvídateľná,“ tvrdia. Po uskutočnení investícií spoločnosti Tesla do kryptomeny bol každý Bitcoin vymenený za 44 060 dolárov a stále rastie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Citroën C3 Aircross 2021: Osvieženie francúzskeho crossoveru

Najkompaktnejšie SUV Citroënu je inovované dizajnom s väčším charakterom a vylepšenou výbavou. O koľko bude tento restyling úspešnejší? Citroën je ponorený do doby dôležitých noviniek. Táto „nová éra“ začala uverejnením modelu C4 na trh. Jednoducho povedané, Citroën sa snaží investovať čas aj peniaze do vecí, u ktorých tak trochu zaostáva. To je […]