Mercedes-AMG EQS 53 získava vážnejší charakter s nádychom Brabusu

Tomáš Sojka

Brabus uvádza na trh najvýkonnejšie elektrické AMG s úpravou z uhlíkových vlákien, aby vyzeral športovejšie, exkluzívnejšie a ešte aerodynamickejšie.

Brabus zvyčajne nevynechá žiadne novinky v rámci odvetia automobilky Mercedes-AMG a samozrejme hlavne, ak ide o elektrický model. A tak aj nový Mercedes-AMG EQS, prešiel rukami Brabusu, aby dostal jednu z tých premien, ktoré zlepšujú nielen jeho vzhľad, ale aj správanie.

Agresívnejší vzhľad pre EQS

Esteticky nestojíme pred jednou z tých súprav, ktoré menia len dizajn pôvodného auta. Úlohu obliecť technologický a aerodynamický vzhľad na EQS plní balík dielov z uhlíkových vlákien aplikovaný na prednú časť s predným spojlerom, prívodmi vzduchu a dokonca aj kúskom jeho uzavretej „mriežky“, nechýbajú ani bočné prahy. Športovejší nárazník-difúzor, okrem výrazného spojlera v oblasti dverí batožinového priestoru, ktorý pomáha spolu s jeho novými 22-palcovými čiernymi kolesami BRABUS Monoblock Z „Platinum Edition“, ktoré zavŕšia extra kúsok agresivity v aute, ktoré vyniká svojimi hladkými tvarmi. To všetko pomáha ponúkať lepší aerodynamický výkon v porovnaní s pôvodnými AMG EQS až do takej miery, že to pomáha zvýšiť konečný dojazd modelu o 7 %.

Samozrejme hovoríme o Brabuse a táto spoločnosť sa väčšinou neuspokojí „len“ s bodykitom. Zodpovední pracovníci prepracovali vzduchové odpruženie tak, aby ponechalo nižšiu svetlú výšku, až o 15 mm vpredu a až o 20 mm vzadu, čo pomáha zlepšiť dynamické správanie vozidla.

Tichá zbraň Mercedes-AMG

Žiaľ, fakt, že ide o elektromobil limituje hľadanie väčšieho výkonu v tomto modeli, aj keď ani tak nám o konské sily nechýbajú. Mercedes-AMG EQS 53 ponúka výkon 761 koní a neuveriteľných 1 200 Nm maximálneho krútiaceho momentu na všetky štyri kolesá, vďaka čomu zrýchli z 0 na 100 za 3,4 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 250 km/h.

Celú túto Brabus úpravu sprevádza interiér, ktorý je tiež exkluzívnejší so špecifickými detailmi Brabus v kombinácii s čalúnením zo 100% vegánskej kože, ktoré pokrýva veľkú časť interiéru, ku ktorému možno pridať mnoho ďalších možností prispôsobenia, ktoré Brabus svojim zákazníkom sprístupňuje. Jednoducho krása.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

BMW Concept Touring Coupé: ZM Coupé sa vracia do Villa d'Este

V novej kapitole svojho vzťahu s Concorso d’Eleganza Villa d’Este predstavilo BMW nový koncept, ktorý premení jeho Z4 na kupé na siluetu shooting brake. Concorso d’Eleganza Villa d’Este je už dlho jedným z obľúbených miest BMW, kde prezentuje novinky, najmä zvláštne koncepty s veľkolepým dizajnom, ktoré sa hodia práve k […]