Mercedes-AMG GT 43: Vstup do sveta rýchlych áut!

Martin Slanina

Mercedes-AMG GT 43 predstavuje nový vstupný variant do sveta Gran Turismo, tentokrát so štvorvalcovým turbomotorom a výkonom viac ako 420 koní. Aj keď sa môže zdať, že ide o „socku“, tento model je všetko, len nie obyčajný základ.

Mercedes-AMG sa vždy vyznačoval používaním výkonných motorov Mercedes-Benz vo svojich modeloch, a to nielen na pouličné, ale aj súťažné využitie na uliciach ale aj okruhoch. Tradícia sa však v posledných desaťročiach niekoľkokrát zmenila, a teraz sme svedkami príchodu štvorvalcového benzínového motora do rodiny AMG GT.

Vzhľad modelu Mercedes-AMG GT 43 bol upravený tak, aby sa odlišoval od svojich predchodcov. Úpravy sa dotkli predovšetkým jeho vzhľadu, pričom sa skrátil rozchod a podbehy kolies boli zjemnené. Nový dizajn nárazníkov a iných aerodynamických prvkov dodáva vozidlu moderný a športový vzhľad, ktorý však stále zachováva charakteristický štýl AMG GT.

Jadro výkonu tvorí 2,0 litrový turbomotor s výkonom 422 koní a krútiacim momentom 500 Nm. Tieto hodnoty zabezpečujú dynamické jazdné vlastnosti a sú dosiahnuté vďaka kombinácii benzínového motora a elektrického pohonu. S deväťstupňovou automatickou prevodovkou a viacprvkovým zavesením poskytuje Mercedes-AMG GT 43 skvelé riadenie a ovládateľnosť.

V interiéri modelu sa Mercedes snažil vytvoriť analógové prostredie, ktoré je zamerané na jazdu. Digitálne obrazovky sú prítomné, ale súčasne sa snaha presmeruje k hlavnému aspektu – jazde. Multimediálny systém MBUX je umiernený, s dôrazom na funkcie spojené s modelmi AMG.

Mercedes-AMG GT 43 je takým vozidlom, ktoré ponúka zážitok z jazdy v čistom štýle. S výkonom, dizajnom a technológiami, ktoré ho radia medzi špičku svojej triedy, predstavuje tú najlepšiu kombináciu medzi výkonom a eleganciou. Tento nový vstupný variant značky Mercedes-AMG neopúšťa tradíciu výkonu a luxusu, ale prinaša ich do nových, dostupnejších hraníc.

Next Post

Peugeot 5008 2024: Vpred s elektrifikáciou a inováciou

Francúzska automobilka Peugeot opäť zaujala automobilový svet s predstavením svojej najnovšej verzie SUV Peugeot 5008 na rok 2024. Tento model, dlho očakávaný v radoch fanúšikov značky, prináša nie len štýlový dizajn a luxusný interiér, ale aj revolučné elektrifikované možnosti a inovácie. S odstupom času od uvedenia úspešného modelu E-3008, ktorý […]