Mercedes T-Class: Kompaktná dodávka určená pre rodiny

Martin Slanina

Nemecká automobilka Mercedes-Benz práve oznámila príchod novej dodávky, ktorá je plánovaná na rok 2022.

Ak hovoríme o kompaktných dodávkach s logom Mercedes na kapote, jediným zástupcom v tomto segmente je Citan, model vyvinutý na platforme Renault Kangoo, ktorý je na trhu od roku 2012. Počas tohto obdobia nemal žiadneho spoločníka, ale to sa bude od roku 2022 meniť, pretože nemecká značka práve oznámila uvedenie nového produktu zameraného najmä na súkromného život a rodinu. A čo jeho meno? Mercedes T-Class (Trieda-T) .

Pre celú rodinu

Trieda T aj Citan sa budú vyrábať v spolupráci s alianciou Renault-Nissan-Mitsubishi, hoci nová nemecká dodávka bude ľahko rozpoznateľná, pretože bude prezentovať „nezameniteľne typické znaky“ hviezdnej značky, najmä pokiaľ ide o dizajn, hodnotu , bezpečnosť a pripojenie. Táto kompaktná dodávka, ktorá bola vytvorená na novej platforme, bude prispôsobená potrebám rodín a milovníkov voľného času.

Písmeno T bolo v nemeckej spoločnosti identifikované s vnútorným priestorom a obývateľnosťou, takže tieto dva aspekty budú veľmi dôležité pre budúce kompaktné vozidlo zamerané na rodinu. Mercedes tvrdí, že dodávka ponúka dostatok priestoru a prispôsobuje sa širokému spektru použití, vrátane prepravy ľudí ako meradla verejnej služby bez kompromisov v oblasti komfortu. Jeho široké posuvné bočné dvere na oboch stranách sú príkladom ľahkého a pohodlného prístupu do interiéru.

S elektrickou verziou

Detaily vozidla sú stále neznáme. Pokiaľ ide o mechaniku, Mercedes potvrdil, že trieda T bude mať tradičné verzie spaľovacích motorov, ale v možnostiach bude aj 100% elektrická alternatíva. Toto nové vozidlo sa dostane na trh v polovici roku 2022.

Podľa slov Marcusa Breitschwerdta, generálneho riaditeľa spoločnosti Mercedes-Benz Vans: „S novou triedou T ponúkneme vozidlo, ktoré umožní mnohým rodinám a milovníkom voľného času prístup do sveta Mercedes-Benz. Títo zákazníci hľadajú praktické, ale atraktívne vozidlá, a to je presne to, čo bude T-Class ponúkajú .  Gorden Wagener, hlavný dizajnér skupiny Daimler Group: „S dizajnom triedy T sme dosiahli spojenie medzi funkčným a atraktívnym. S našou jedinečnou dizajnovou filozofiou „Sensual Purity“ sme vytvorili atraktívneho spoločníka pre rodinu, trieda T je pre svoj dizajn, proporcie a vnímanú hodnotu .

Som pomerne dosť zvedavý ako bude T-Class vyzerať a akú výbavu bude ponúkať, no na to si ešte pomerne dlho počkáme. Na koniec mám jednú silnú myšlienku pre Inžinierov v Mercedese… Čo tak urobiť nové „téčko“ aj v AMG verzii? ?✌

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mercedes-AMG GT 2021: Výkonnejší a vybavenejší ako kedykoľvek predtým

Všetci rozprávajú len o novej Triede-S no divízia AMG obrátila svoju pozornosť konečne aj na model AMG GT, ktorý má byť vybavený vyšším výkonom, zlepšením riadením a výbavou, či už v karosárskom prevedení kupé alebo roadster. Týmto krokom sa Daimler snaží prilákať viac zákazníkov a ponúkať oveľa komplexnejší automobil bez toho, aby […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk