MG4 XPower: Elektrický športový hatchback prichádza s impozantným výkonom a cenou

Tomáš Sojka

MG4, populárny elektrický hatchback, pokračuje v závode za úspechom. Teraz sa značka rozhodla priniesť ešte viac adrenalínu v podobe MG4 XPower – športovejšej a výkonnejšej verzie s úžasným výkonom 430 koní. A to všetko za mimoriadne príťažlivú cenu v rámci značky.

MG túži obnoviť ducha GTI pre novú éru elektromobility a tento zámer začína už exteriérom. MG4 XPower sa vyníma exkluzívnou farbou Hunter Green, zdôraznenými prvkami čiernej, striebornými akcentami a 18-palcovými dvojfarebnými kolesami. Interiér ponúka kombináciu koženky a Alcantary a modernú hliníkovú stredovú konzolu.

Výkon MG4 XPower nás necháva bez slov. Dva elektromotory – jeden pre každú nápravu – generujú spoločný výkon 435 koní a krútiaci moment 600 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvláda za pôsobivých 3,8 sekundy s funkciou Launch Control. Systém pohonu všetkých kolies, elektronická uzávierka diferenciálu XDS a režim „Track“ prispievajú k športovému výkonu a kontrole.

Podvozok využíva modulárnu platformu s nízkym ťažiskom, kolesami s športovými pneumatikami a brzdami. Riadenie ponúka tri konfigurácie a vylepšenú presnosť vďaka technológii spoločnosti Bosch.

MG4 XPower vstupuje na európsky trh s odporúčanou cenou 42 190 eur. Táto suma prináša pôsobivý výkon za výnimočnú cenu, čo ho robí atraktívnou voľbou v porovnaní s konkurenciou.

MG4 XPower prináša športový výkon a modernú elektromobilitu za priaznivú cenu, čím otvára dvere k vzrušujúcej elektrickej jazde pre širokú škálu motoristov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Volkswagen T-Roc : Etalón mestských SUV?

Pár týždňov dozadu sme sa pozreli na najpredávanejšie SUV v Európe, 3. najpredávanejší model celkovo a najlepšie predávaný model značky Volkswagen. Nie, nevyťahujeme tu štatistiky z minulej dekády a nekombinujeme tu viacero modelov… Tieto fakty ovládol T-Roc roku 2022 s prehľadom a tak sme sa rozhodli otestovať a zhodnotiť, či […]