Modely Audi SQ7 a Audi SQ8 dostanú „poriadne chlapské“ V8 motory.

Martin Slanina

Audi predstavuje modely SQ7 a SQ8 s novými motormi TFSI. Značka tak reaguje na celosvetový trend smerom k benzínovým motorom v segmente vysokovýkonných SUV. Modely SQ7 a SQ8 budú vybavené osemvalcovými motormi, ktoré budú taktiež vedieť jazdiť ako úsporné štvorválce.

SUV naberajú na popularite deň, čo deň… Azda tie najzaujímavejšie SUV modely sú samozrejme športové verzie. Ak ste zainteresovaný do športových SUV, určite Vám neuniklo, že začiatkom jesene tohto roka by mala na európske trhy doraziť dvojica prémiových výkonných SUV Audi SQ7 a SQ8.

Ukázalo sa, že obidva modely budú skutočne dosť rýchle a tak elegantné, že ich je nemožné prehliadnuť. Inžinieri v Ingolstadte si povedali „dosť nafy v športových SUV“ a tak do modelov SQ7 a SQ8 vložili benzínový motor V8 s objemom 4,0 litra. Konečne to pochopili?

Áno, pod kapotou bude benzínový motor 4,0 TFSI s výkonom 373 kW (507 PS) a krútiacim momentom 770 Nm. Šprint z nuly na 100 km/h zvládnu nové SUV za 4,1 sekundy. Maximálna rýchlosť bude elektronicky obmedzená na 250 km/h. 

O radenie sa postará osemstupňový Tiptronic a pohon všetkých štyroch kolies Quattro.  Súčasťou balíka modelovej rady S je aj športový diferenciál, ktorý podľa potreby pri rýchlom zatáčaní posúva krútiaci moment medzi zadnými kolesami podľa potreby. Vďaka tomu je manipulácia ešte obratnejšia a presnejšia. Jazdné vlastnosti budú voliteľné až 7 profilmi pohonu Audi: Komfort, Auto, Dynamický, Effective, Allroad, Offroad a Individual.

Model SQ7 je štandardne dodávaný s 20-palcovými kolesami, voliteľne s kolesami do 22 palcov. Pri modeli SQ8 je štandardná veľkosť 21 palcov s voliteľnými kolesami 22 a 23 palcov. Obe autá majú predné brzdové kotúče s priemerom 400 milimetrov. Ich čierne strmene majú odznaky modelovej rady S. V prípade keramických bŕzd sú tieto strmene antracitovo šedé.

Audi SQ7 a Audi SQ8 s motorom 4.0 TFSI dôjde na Európsky trh v jeseni 2020. Začiatočné ceny v Nemecku sú 93 300 a 101 000 eur. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

ŠKODA SLAVIA ako siedmy študentský koncept z Mladej Boleslavy

Rok čo rok pripravujú študenti z odborného učilišťa Škodovky zaujímavé modely áut, ktoré sú nezvyčajné, no určite by sme ich privítali aj v sériovej výrobe. To čo odprezentovali tento rok vyzerá neskutočne dobre, čo Vy na to? ŠKODA SLAVIA je siedmy študentský koncept z učilišťa Škoda Auto v Mladej Boleslavy. […]