Najbrutálnejší a najextravagantnejší Rolls-Royce aký ste doposiaľ videli!

Martin Slanina

Návrh, ktorý by ako štandardné vozidlo nikdy neuzrel svetlo sveta, hoci môže byť pre niektorého majetného zákazníka značky výborným podnetom na to, aby sa výroba aspoň jedného exempláru určite podarila.

Tento pozoruhodný Rolls-Royce vytvoril Travis Yang, 19-ročný študent dizajnu z Pasadeny, USA. Tento projekt je pre značku nerealizovateľný, ale je to vynikajúce cvičenie v predstavivosti na objavovanie novej formy luxusu, najmä v oblasti, do ktorej by značka ako Rolls-Royce určite nikdy nevstúpila. 

Yang svoj výtvor pokrstil ako Rolls-Royce Britannia, pick -up dlhý 5,5 metra, teda o 14 centimetrov viac ako Cullinan, ktorý ma kabínu len pre dvoch pasažierov. Jeho proporcie sú pôsobivé, s masívnou prednou kapotou a veľkým zadným nákladným boxom pokrytým čiernym drevom. Dizajnér mu chcel dať iný štýl, mix medzi GT, SUV a jachtou, takže jeho silueta ukazuje nezvyčajné proporcie. Predná kapota sa otvára do dvoch pozdĺžnych krídel, ktoré držia na svojom mieste popruhy, čo je príklon k riešeniu z minulosti.

Obrovský a elektrický

Mladý študent dizajnu si tento „nesktutočný“ Rolls predstavoval ako elektromobil, takže jeho nekonečný nos by ukrýval aj niekoľko nákladových priestorov s veľkorysou kapacitou, určite väčšou, než má samotná zadná skriňa. Otázne je, aká by bola hmotnosť vozidla, ak by sa pod podlahou vozidla ukrývali batérie. Na Slovensku by toto vozidlo vyžadovali asi aj mýtnu jednotku. 🙂

V jeho siluete nájdeme nevyhnutné dizajnové kódy v Rolls-Royce, ako je jeho panteónový gril a nezameniteľný Spirit of Ecstasy, hoci s oveľa avantgardnejšími proporciami a detailmi v prednej časti. Prekvapivé sú prvky doteraz nevídané v modeli značky, ako napríklad LED rampa svetiel na streche alebo výrazné lichobežníkové podbehy, spojené osvetlenými bočnými schodíkmi.

Za zmienku stojí aj rozlíšenie zadnej časti, pretože vo vozidle tohto typu je obzvlášť nápadné a elegantné. Pod drevenou nákladovou plochou je ukrytá posteľ, aj keď pochybujeme, že by ju potenciálny zákazník Britannie niekedy použil. Otázkou je, koľko by stála výroba Rolls-Royce Britannia vzhľadom na to, že každý z Rolls-Royce Boat Tails, ktorý používal platformu Wraith, stál 23 miliónov eur. Každopádne by sme si to rozhodne radi pozreli aj naživo, ak sa k výrobe vôbec dostane.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Cars in the Castle - Fričovce : Tie najšumnejšie autá rozhodne nechýbali!

Minulú nedeľu sme sa zúčastnili akcie Cars in the Castle v malebnom kaštieli Fričovce. Ako to tam vyzeralo? Organizácia AMTS Slovakia minulú nedeľu 4.6.2023 usporiadala v obci Fričovce už 5. ročník výstavy vozidiel Cars in the Castle v areáli starého Kaštieľa Fričovce. Na prekvapenie sme tu mali možnosť vidieť všetky […]