Nissan GT-R ako terénna Godzilla? Prečo nie…

Martin Slanina

Spoznajte Nissan GT-R Offroad Godzilla 2.0. 600 koní pripravených na dobrodružnú jazdu nie len po bežných cestách.

Nissan GT-R sa vždy prezentoval sa ako jeden z najviac športových vozidiel vďaka pohonu všetkých kolies. Neviem ako Vy, ja som Nissan GT-R ako offroad ešte nikdy nevidel, no s určitosťou by som si to pozrel. Odpoveď na tento môj bláznivý sen má podobu tohto modelu Nissan GT-R Offroad Godzilla 2.0. Auto stavané na vysoké rýchlosti a okruhy, no pretvorené na terénne monštrum. Nie je to super?

Za túto prerábku sú zodpovední Holanďania z Classic Youngtimers Consultancy. Na vytvorenie tejto beštie zvýšili celé auto o ďalších 12 cm, pridali nové a väčšie pneumatiky ideálne pre jazdu v teréne. Ich farba má za úlohu ladiť s blatníkmi, ktoré spolu s maskovacou farbou karosérie, škvrnami sivej, hnedej a tmavočervenej na bielom pozadí dodáva agresívnejší a dobrodružnejší vzhľad.

Vonkajšia úprava je doplnená strešnými lištami, ktoré obsahujú pomocnú svetelnú lištu LED a rezervné koleso.

Viac ako 600 koní

Tento model pre „dobrodružstvo“ bol upravený nielen v exteriéri, úpravy zasiahol aj motor. Pod kapotou nájdeme 3,8-litrový V6 od Nissanu, ktorý ponúka viac ako 600 koní, čo je dokonca viac ako GT-R Nismo, ktorý bol schopný zrýchliť z 0-100km/h za 2,5 sekundy. Samozrejme, jeho hmotnosť a aj pneumatiky môžu znižovať výkon, pretože sú skôr určené na jazdu mimo bežnej cesty.

Classic Youngtimers Consultancy ponúka tento Nissan GT-R Offroad „Godzilla 2.0“ za cenu 95 000 eur (klikni tu). Tak čo, začínaš už šetriť aj ty?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

2021 BMW iX3 : Elektrické SUV s dojazdom až 460 kilometrov

Model BMW iX3 je prvý model z Mníchova, ktorý využíva najnovšiu 100% elektrickú technológiu značky. Osvedčí sa ako spoľahlivý parťák na cestách? BMW iX3, prvé 100% elektrické SUV nemeckej značky je tu! Keďže nemohlo byť inak, vozidlo má odlišnú estetiku, ktorú sme pred pár mesiacmi tak očakávali. Dnes už skoro všetko vieme […]