Nová Generácia Škody Kodiaq: Elektrifikovaný, moderný dizajn a väčšie rozmery

Tomáš Sojka

Česká Škoda sa pripravuje na príchod novej generácie svojho obľúbeného modelu, Škoda Kodiaq, ktorý nám konečne prináša elektrifikovanú verziu a najnovšie technologické inovácie. Príchod novej Škody Kodiaq sa očakáva v roku 2024 a sľubuje dôležité vylepšenia v rôznych aspektoch.

Nový dizajn

Škoda Kodiaq predstavuje vylepšený dizajn, ktorý zdôrazňuje charakter tohto SUV. Zmeny sú viditeľné v mriežke chladiča, svetlometoch a nárazníku, čo mu dodáva robustný vzhľad. Nové Matrix TOP LED svetlomety a zadné svetlá v tvare písmena C s červeným pásom vytvárajú impozantný dojem. Dizajn nového Kodiaqu je ale stále v súlade s moderným dizajnovým jazykom značky Škoda.

Väčší a funkčnejší

Kodiaq je o 61 mm dlhší ako jeho predchodca, čo znamená väčší priestor vo vnútri. Hoci je o niečo užší a nižší, stále ponúka komfortný interiér so sedadlami v treťom rade. Kufor zostal približne rovnako veľký s objemom 910 litrov v dvojradovej konfigurácii.

Technologické napredovanie

V interiéri nájdeme moderné technologické prvky, ako 13-palcový infotainment a head-up displej. Škoda sa drží svojho záväzku k „Simply Clever“ riešeniam, ktoré zahŕňajú 15W bezdrôtový nabíjací systém pre dva telefóny a ďalšie praktické doplnky. Nový Kodiaq tiež ponúka rôzne asistenty a bezpečnostné prvky, vrátane centrálného airbagu, Emergency Assist a systému diaľkového parkovania.

Elektrifikácia a viac možností

Kodiaq je postavený na rovnakej architektúre MQB ako súčasná generácia, čo umožňuje novú podobu elektrifikácie. Voľba motorizácie zahŕňa benzínové a naftové motory, ale aj nové elektrifikované možnosti. Škoda ponúka mild-hybridnú technológiu a plug-in hybridnú verziu s batériou 25,7 kWh, ktorá umožnuje dojazd čisto na elektrický pohon až 100 km. Manuálna prevodovka je vylúčená. V tomto modeli nájdete jedine automat DSG s 7 alebo 6 rýchlosťami v prípade hybridného modelu.

Nový Škoda Kodiaq 2024 prichádza s očakávanými inováciami a elektrifikovanými možnosťami. Tento SUV bude určite zaujímať zákazníkov, ktorí hľadajú spojenie komfortu, technológií a udržateľnosti. Zatiaľ čo existuje ešte veľa nepoznaného, očakávame, že nový Škoda Kodiaq bude v tejto kategórii vozidiel výrazným hráčom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

BMW X2 a iX2 2024: Nová generácia a elektrická verzia

BMW prináša novú generáciu svojho kompaktného SUV BMW X2 na rok 2024. Táto nová generácia prináša zmeny na estetickom, technologickom a mechanickom poli, vrátane úplne novej elektrickej verzie s nulovými emisiami – BMW iX2. Nový Vzhľad a Dizajn Nový BMW X2 2024 prináša zmeny v dizajne, ktoré ho viac pridružuje […]