Slovakia Ring bude už o pár dní v plnom prúde aj s budúcimi hviezdami F1!

Adrián Glett

Viac než 180 mladých pretekárov z 37 krajín sveta sa zíde na okruhu SLOVAKIA RING, aby sa zúčastnili prestížnej súťaže Champions of the Future, ktorá sa uskutoční v obci Orechová Potôň od 30. mája do 2. júna. Toto podujatie predstavuje ideálnu príležitosť vidieť budúce hviezdy motoršportu v akcii.

Slovenské motokárové centrum (SKC) na SLOVAKIA RINGU oslavuje päť rokov svojho fungovania a pri tejto príležitosti hostí dve významné udalosti: Champions of the Future a následne FIA Majstrovstvá Európy v motokárach, ktoré sa budú konať od 20. do 23. júna. Obe podujatia majú medzinárodný význam a prilákajú množstvo talentovaných pretekárov z celého sveta.

Slovenských fanúšikov motoršportu poteší, že medzi súťažiacimi budú aj domáci pretekári. V triede OK Junior (11-14 rokov) sa predstavia Alex Molota, Roland Nagy, Branislav Rentka, Lukáš Konôpka, Martin Lichner a Nicolas Styk, zatiaľ čo v triede OK (14 rokov a viac) budú súťažiť Matej Koník a Maroš Hlatký.

Motokárová trať, dlhá 1172 metrov, poskytne pretekárom náročné výzvy počas tréningových a kvalifikačných jázd, po ktorých nasledujú rozjazdy a finálové preteky. Očakávanou udalosťou je aj premiéra FIA ME v motokárach, kde bude súťažiť 13-ročný Slovák Jakub Gašparovič, ktorý nedávno triumfoval na pretekoch FIA ME v klasifikácii FIA Karting Academy Trophy na francúzkom okruhu Val d’Argenton. Z ktorého vyšli aj také hviezdy ako Charles Leclerc, George Russell a Esteban Ocon. Tento okruh je navrhnutý tak, aby ponúkal cenovo dostupné a vyrovnané preteky pre najväčšie talenty z celého sveta.

Champions of the Future je predohrou pred veľkými Majstrovstvami Európy a mnoho pretekárov súťaží v oboch udalostiach. Slovenské motokárové centrum tak bude svedkom výkonov budúcich hviezd Formuly 1. Diváci majú na obe podujatia voľný vstup, čo je skvelá príležitosť pre všetkých fanúšikov motoršportu.

Okruh SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5 922 metrov patrí medzi najdlhšie okruhy v Európe a spĺňa najvyššie kvalitatívne a bezpečnostné štandardy pre konanie prestížnych svetových šampionátov pod hlavičkou FIA. Od svojho otvorenia v roku 2010 hostí podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov i širokú verejnosť.

Areál SLOVAKIA RING

Areál SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni je jedinečným miestom na Slovensku, ktoré ponúka širokú škálu aktivít. Návštevníci môžu jazdiť na motoristickom okruhu, zdokonaľovať svoje zručnosti v škole bezpečnej jazdy alebo si vyskúšať off-road jazdu vo vynovenom areáli. Pre relaxáciu je k dispozícii komfortný Hotel Ring (***) s reštauráciou, kde si môžete dopriať výdatný obed alebo večeru.

Súčasťou širšieho areálu je aj nový Malkia Park, azyl pre exotické zvieratá, ktorý je otvorený pre verejnosť a poskytuje návštevníkom možnosť vidieť vzácne zvieratá zblízka. Profesionálne Centrum bezpečnej jazdy ponúka najmodernejšie tréningové cvičisko v strednej Európe pre všetkých, ktorí chcú zdokonaliť svoje jazdecké schopnosti.

V areáli nájdete tiež off-roadový polygón a Vojenské múzeum, ktoré ponúka zaujímavú expozíciu vojenskej techniky. Najnovším prírastkom je špičkové Slovenské motokárové centrum, ktoré poskytuje vzrušujúcu zábavu pre všetkých nadšencov rýchlej jazdy.

SLOVAKIA RING v Orechovej Potôni je ideálnym miestom pre všetkých, ktorí chcú zažiť adrenalínové dobrodružstvá, zlepšiť svoje vodičské schopnosti alebo si jednoducho užiť príjemný deň plný aktivít.

Next Post

Renault Rafale: Toto je vlajková loď značky Renault!

V minulom roku sa francúzska automobilka Renault vypracovala na popredného hráča v segmente SUV s príchodom modelov Austral a Espace. Teraz však prichádza so svojou najväčšou vizuálnou a technickou lahôdkou – kupé SUV pod názvom Renault Rafale, ktoré symbolizuje esenciu inovácie a excelentnosti. Inšpirácia v histórii Názov Rafale nebol vybraný […]