Oficiálne: Opel Manta potvrdzuje svoj návrat!

Martin Slanina

Značka Opel práve oznámila, že jej legendárny model Manta je čoskoro späť. Kedy ho môžeme očakávať?

Opel Manta bol superstar automobilového dizajnu 70. rokov 20. storočia. Minulý rok sa vrátil späť v podobe nového elektrifikovaného vozidla ako tzv. RestoMod. Opel Manta GSe ElektroMOD urobil minulý rok neskutočný dojem na širokú verejnosť. Práve to spôsobilo, že nemecká automobilka zmenila názor a naplánovala vzkriesenie ikonického modelu, ktorý príde v polovici tohto desaťročia. Dámy a páni, Opel Manta je späť!

Dlho očakávaný návrat

Informáciu práve potvrdila samotná značka v tlačovej správe v ktorej Opel zároveň oznámil, že ďalšia generácia Insignie bude elektromobilom. Vráťme sa ale k Mante. Detailov je momentálne dosť málo a vieme len to, že nová „interpretácia“ pôvodného modelu dostane elektrický pohon a bude bez emisná a všestranná. Opel totiž plánuje vyvíjať auto, po ktorom nadšenci reálne túžia.

To je takmer všetko, čo je značka nateraz ochotná zdieľať na čele s generálnym riaditeľom Opel-Uwe Hochgeschurtzom, ktorý v spomínanej tlačovej správe prináša trochu viac informácií: „Nový Opel Manta bude opäť veľmi emotívne auto. S elektrickým pohonom, ktorý zaisťuje dostupné prvotriedne zrýchlenie. Naša Manta bude opäť predstavovať čistý pôžitok z jazdy. Postavíme fascinujúcu novú interpretáciu, úžasne priestrannú.“

Všetko nasvedčuje tomu, že znovuzrodená Manta dorazí v roku 2025 a stane sa vyvýšeným štvordverovým kupé. Tento model bude postavený na platforme Stellantis STLA Medium, ktorá môže podporovať modely segmentov C a D. Jeho pohonné ústrojenstvo zostáva záhadou, no niektorí si ho trúfajú predstaviť s dvojmotorovou konfiguráciou. Auto bude pravdepodobne taktiež disponovať výkonom až 400 koní, teda mal by byť rivalom v triede s vozidlami ako Ford Mustang Mach-E, Hyundai Ioniq 5, Kia EV6, Audi Q4 e-tron alebo VW ID.5 GTX.

Transformácia aj pre Insigniu

Opel vo svojej tlačovej správe tiež stručne potvrdil, že ďalšou generáciou modelov Crossland a Insignia budú elektrické vozidlá. Všetko nasvedčuje tomu, že druhý menovaný sa premení na batériovo poháňané SUV, ktoré bude konkurovať Citroënu C5 X a nástupcovi Fordu Mondeo, aj keď sa zdá, že posledný menovaný návrat do Európy neplánuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

VW T-Roc Facelift je oficiálne už aj na Slovensku!

Vďaka ostrejšiemu dizajnu exteriéru, novej úrovni kvality, dizajnu v interiéri a inovatívnym technickým funkciám pôsobí nový T-Roc sebavedomo a podčiarkuje svoju silnú osobnosť. Čo nové prináša? T-Roc patrí medzi najúspešnejšie modely Wolfsburgskej automobilky Volkswagen. Od jeho uvedenia na trh koncom roka 2017 bolo predaných viac ako milión kusov. V roku […]