VW T-Roc Facelift je oficiálne už aj na Slovensku!

Martin Slanina

Vďaka ostrejšiemu dizajnu exteriéru, novej úrovni kvality, dizajnu v interiéri a inovatívnym technickým funkciám pôsobí nový T-Roc sebavedomo a podčiarkuje svoju silnú osobnosť. Čo nové prináša?

T-Roc patrí medzi najúspešnejšie modely Wolfsburgskej automobilky Volkswagen. Od jeho uvedenia na trh koncom roka 2017 bolo predaných viac ako milión kusov. V roku 2021 bol T-Roc v Európe 6. najpredávanejšie vozidlo.

A nie je sa čomu diviť, T-Roc ponúka kombináciu komfortu a bezpečnosti v čo najvyššom stupni. Samozrejmosťou je široká paleta motorov no a nechýbajú ani dízlové verzie. T-Roc zdieľa podvozkovú platformu s ďalšími úspešnými reprezentantmi značky VW ako sú Golf alebo Tiguan.

Nový faceliftovaný T-Roc ponúka o niečo vyšší komfort výrazne modernizovaným a zušľachteným interiérom. V ňom nájdeme nové, kvalitnejšie materiály, ktoré sú príjemné na dotyk.

Na Slovensku bude T-Roc ponúkaný v 3 výbavách : Life, Style, R-line. No prekvapivo bohatú výbavu nájdete už aj v tej najnižšej verzii Life.

Life: Táto verzia je prevažne zameraná na komfort. Nájdeme tu digitálny združený prístroj „Digital Cockpit“, nový kožený multifunkčný volant, rádio „CompositionColour“ s dotykovým 6,5″ displejom, 4x USB-C konektor a mnoho ďalšieho. Bezpečnosť a pohodlie jazdy zabezpečuje Front Assist a LaneAssist, Adaptívny tempomat „ACC“ (do rýchlosti 210 km/h), Parkovací asistent a parkovacie senzory vpredu a vzadu, LED svetlomety, LED zadné svetlá a mnoho ďalšieho.

Style: výbava Style kombinuje elegantný dizajn s najlepšími technológiami. T-Roc Style má elegantnejší vzhľad vďaka strieborným lištám strešného nosiča, chrómovanými lištami na karosérii a diskami z ľahkej zliatiny „Johannesburg“ s pneumatikami215/55 R 17. Vo výbave má taktiež Svetlomety LED Plus s nasvetľovaním zákrut a svetlami do zlého počasia, nechýbajú ani športové sedadlá potiahnuté kombináciou látky a mikrovlákna „ArtVelours“, dekoratívne obklady „Deep Iron Gray“. Vodiča taktiež poteší Digital Cockpit Pro s uhlopriečkou 10,25″ a rozšíreným rozsahom funkcií, Rádio„Ready2Discover“s uhlopriečkou 8″, ktoré umožňuje dodatočne aktivovať funkciu navigácie. Samozrejmosťou je aj Wireless App-Connect.

R-line: Na prvý pohľad sa R-line líši špecifickými nárazníkmi, ktorých dizajn je inšpirovaný špičkovým športovým modelom T-Roc R, špecifickými obkladmi prahov a 17-palcovými diskami z ľahkej zliatiny „Valencia“. V interiéri nesmie chýbať čierny strop kabíny, vysokolesklý dekoračný obklad „Lava Stone Black“, multifunkčný kožený športový volant s dotykovými plochami a logom„R-Line“, hliníkové pedále a športovo-komfortné predné sedadlá potiahnuté látkou „R-Line“ s markantným dizajnovým prešívaním na opierke hlavy. Rádio„Ready2Discover“s uhlopriečkou 8″ a podporou Wireless App-Connect.

Na výber budú v modeli T-Roc 4 Motorizácie, TSI a TDI verzie s výkonom od 81kw (110 koní) až 140kw (190 koní), alebo pri verzii R až 221kW (300koní) Tieto motory budú podľa špecifikácie sprevodované s manuálnou 6st. alebo 7st. automatickou prevodovkou DSG. Najvýkonnejšie motory 2.0 TSI a 2.0 TDI budú taktiež s pohonom všetkých štyroch kolies 4Motion.

Nechýba ani R-ková verzia

Modernizovaný T-Roc R je najdynamickejším kompaktným SUV modelového radu. Vďaka štvorvalcovému motoru 2.0 TSI s výkonom 221 kW (300 koní) zrýchľuje za iba 4,9 sekundy z miesta na tempo 100 km/h. Vynikajúce jazdné výkony dosahuje aj vďaka sériovému pohonu všetkých kolies 4MOTION. Turbodúchadlom prepĺňaný štvorvalec s priamym vstrekovaním paliva dosahuje max. krútiaci moment 400 Nm od 2000 ,až do 5500 otáčok za minútu. K fascinujúcej dynamike prispieva aj sériová 7-stupňová dvojspojková prevodovka DSG s funkciou Launch Control. Vysoko výkonná brzdová sústava taktiež zabezpečuje efektívne spomalenie a brzdenie. Špecifický športový podvozok R so svetlou výškou zmenšenou o 20 mm zabezpečuje extrémne agilné jazdné vlastnosti. Elektronický stabilizačný systém ESC sa dá manuálne deaktivovať. Osobitné tlačidlo na novom multifunkčnom športovom volante umožňuje priamy prístup do voľby jazdného profilu. Dlhým stlačením sa aktivuje špeciálny režim „Race“, optimalizovaný pre jazdu na okruhu.

Chorvátsko, ide sa!

V karosárskych verziách nového T-Rocu nájdeme aj kabriolet. Ten sa ale na Slovensku oficiálne ponúkať pre jeho nízky dopyt nebude. No nezúfajte, pri záujme o kúpu tohto kabrioletu Vám to díleri značky VW dokážu zabezpečiť taktiež. Takže hor sa šetriť no nové vozidlo do Chorvátska!

Ceny Volkswagenu T-Roc budú na Slovensku štartovať na sume 22 990 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Toto je päť najnebezpečnejších krajín na šoférovanie!

V ktorých krajinách sveta je najnebezpečnejšie šoférovať? Pozrite si nasledujúci rebríček, ktorý analyzuje najväčšie nebezpečenstvo z rôznych parametroch a kontinentoch. Pri dopravnej nehode sú rozhodujúce faktory a okolnosti ako rýchlosť, požitie alkoholu, použitie alebo nezapnutie bezpečnostného pásu atď. Podľa týchto predpokladov vytvorili odborníci na mobilitu z americkej firmy Zutobi zaujímavý rebríček, ktorý podrobne uvádza, […]