Okruhy sa dočkali otvorenia, Zelené peklo ale aj Slovakiaring v prevádzke…

Martin Slanina
Zdroj: Pinterest

Populárna nemecká trať sa znova otvorila po tom, ako zostala v posledných týždňoch v dôsledku koronavírusu zatvorená.

Všetci vieme, že ovládať naše túžby je pomerne dosť ťažké, hlavne ak ide o rýchlosť a autá. V posledných týždňoch sa hospodárska činnosť prakticky zastavila, čo ovplyvnilo automobilový priemysel bez toho, aby sa zabúdalo na okruhy, ktoré sa najviac páčia takým nadšencom, ako je populárna trasa Nürburgring Nordschleife , aby sa predišlo akémukoľvek druhu nákazy. Zdá sa však, že už vidíme svetlo na konci tunela, pretože Zelené peklo … práve otvorilo svoje dvere!

Zdroj : GP-Strecke

Otvorené pre voľné jazdy

Rušný nemecký okruh sa vrátil k činnosti, hoci s obmedzeným spôsobom a s určitými kontrolami . V súčasnosti je možné sprístupniť verejnosti iba verejné zjazdy , tj tzv. „Touristenfahrten“. Prostredníctvom tejto modality môže každý fanúšik vstúpiť na trať so svojím vozidlom a urobiť sériu kôl, buď sám, alebo za prítomnosti niekoľkých spolujazdcov. Jedným z prijatých opatrení je však to, že na jedno auto môžu byť iba dvaja ľudia.

Zdroj : FIA

Pre prístup na trať bude potrebné rezervovať si lístok vopred prostredníctvom oficiálnej webovej stránky alebo pomocou mobilnej aplikácie. Vstupná bariéra zostane zatvorená, pretože v pokladniach nie sú žiadni zamestnanci, takže môžete vstúpiť iba pomocou QR kódu alebo predtým získaného lístka . V prípade akejkoľvek nepredvídanej udalosti je však k dispozícii pohotovostný tím, ako aj prevádzkovatelia zodpovední za zabezpečenie toho, aby sa všetci riadili pravidlami na trati. Všetci budú vybavený jednorázovými maskami a rukavicami .

Medzi obmedzenia patrí uzavretie všetkých parkovísk, ktoré obklopujú trasu, hotely v okolí a verejné služby zariadenia, s výnimkou vhodne dezinfikovanej kúpeľne s regulovaným vstupom. Okolo celej trate je zákaz stretávania sa. Okrem toho sa užívatelia nebudú môcť dostať von z vozidla pri parkovacom prístupe k okruhu, ale budú vytvoreneé miesta, kde budú môcť návšetvníci v prípade núdze zastaviť.

Otvára sa aj Slovakiaring!

Zdroj : Slovakiaring

Od 22.4.2020 sa otvára aj náš na slovensku jediný a jedinečný Slovakiaring. Areál SKringu je taktiež v obmedzenej prevádzke, otvorená je len kartingová dráha a okruh, občerstvíte sa cez predajné okienko v Ring Restaurante. Lístok si treba zakúpiť vopred, počet lístkov je limitovaný. Informácie o voľných jazdách nájdete na FB alebo webe Slovakiaring. Nudíš sa doma? Dojdi pojazdiť na Slovakiaring aj ty!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Top 5 najlepších mestských automobilov roku 2020

Dobré mestské autá sú malé, praktické a ľahko sa jazdia po meste, ale tie najlepšie vo svojej triede majú tiež odvážne motívy a motory, ktoré z nich robia zábavnú jazdu. Toto sú odporúčania Carflex : Mestské autá sa stále zlepšujú. Dni stiesnenej, ​​riedko osadeneja lacnej „krabičky“ sú už dávno preč a zatiaľ […]