Originálne japonské SUV dostáva osviežený vzhľad!

Adrián Glett

Subaru aktualizovalo jeden zo svojich najobľúbenejších modelov o nové technológie, nový interiér a trochu extrovertnejší dizajn.

Začal sa autosalón v Los Angeles a s ním aj množstvo premiér, najmä od amerických značiek alebo iných značiek s významným zastúpením v Severnej Amerike. To je prípad Subaru, kde majú významné zastúpenie modely ako Forester, vytvorený pre tento trh pred niekoľkými generáciami. Teraz prichádza s novým faceliftom, ktorý výrazne zmenil jeho vzhľad, hoci bez toho, aby sa vzdal svojej podstaty viacúčelového SUV.

Forester má o niečo čistejšiu a horizontálnejšiu prednú časť ako predchádzajúca verzia, ale nechýba mu charakter s novou mriežkou chladiča, ktorá akoby splývala s novými štíhlymi LED svetlometmi. Zdá sa, že aj línie karosérie boli zjemnené, pričom si zachovali rovnakú funkčnú siluetu ako predtým. Aj zadná časť má výrazne nový vzhľad s dvoma oveľa zaoblenejšími svetlometmi spojenými horizontálnou líniou, ktorá pretína slávny znak Subaru.

Vylepšenia pokračujú v interiéri, ktorý je síce dostatočne známy, ale oproti predchádzajúcemu modelu sa zmenil na jednoduchší a elegantnejší, opäť s 11,6-palcovým informačno-zábavným systémom Starlink, ktorý je k dispozícii vo vyšších výbavách. Samozrejme, nebude chýbať ani pokročilý asistenčný systém vodiča Subaru EyeSight s funkciami, ako je adaptívny tempomat, automatické núdzové brzdenie a varovanie pred vybočením z jazdného pruhu. Forester Touring je vybavený aj systémom Subaru DriverFocus, ktorý monitoruje pozornosť a únavu vodiča, ako aj kamerou, ktorú možno využiť na základné ovládanie gestami. Vodič môže len pomocou rúk zvýšiť alebo znížiť teplotu v kabíne.

Priestor pre cestujúcich je o niečo menší, hoci objem batožinového priestoru sa zväčšil o 5,6 litra na celkových 2 106 litrov pri sklopenom druhom rade sedadiel.

Subaru sa naďalej spolieha na svoj slávny 2,5-litrový štvorvalcový motor Boxer, ktorý v tejto americkej verzii dosahuje výkon 180 koní a krútiaci moment 241 Nm. Štandardom je bezstupňová prevodovka, ako aj najnovšia verzia systému pohonu všetkých kolies automobilky, ktorý bol prepracovaný pre rýchlejšiu odozvu a aktívne vektorovanie krútiaceho momentu na zadné kolesá.

Subaru Forester 2025 sa dostane k predajcom na jar budúceho roka a automobilka dovtedy zatajuje informácie o cenách. Predsa len, nárast maloobchodných cien je reálna skutočnosť, takže nemožno očakávať, že bude lacnejší ako štartovacia cena Forestera 2024, ktorá je stanovená na 28 390 dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Lamborghini oslavuje 10 rokov od založenia Squadra Corse týmto špeciálnym modelom STO Huracán!

Lamborghini v októbri oslavovalo svoje 60. výročie, ale nie je to jediné výročie, ktoré si táto Talianska značka tento rok pripomína. Jej športová sekcia Lamborghini Squadra Corse tiež oslavuje svoje 10. výročie, takže nebola lepšia príležitosť, najmä teraz, keď prišlo svetové finále 2023, na oslavu vo veľkom štýle. A samozrejme, […]