Peugeot 308 2020: Hra na nájdi rozdiel…

Martin Slanina

Nová generácia francúzskeho kompaktu dostáva nový a ľahký restyling, ktorý mu umožňuje mať aj vylepšenia ako nový i-Cockpit.

Približne pred mesiacom sme sa dopočuli prvé informácie o novej generácií modelu Peugeot 308. Nová generácia má za úlohu iba jednoducho vylepšiť predošlú generáciu. Tá staršia vyzerá a jazdí fakt dobre, nie nadarmo sa hovorilo, že sa predávajú „ako rožky“. Peugeot nás prekvapil druhým faceliftom súčasného modelu. Esteticky na zmeny veľmi nepozerajme, nájde ich iba málokto… Tie najväčšie súvisia s digitalizáciou v interiéri vozidla.

Nová 308-ička upúta hlavne pri pohľade na tachometer, nájdeme tu novú verziu i-Cockpit, ktorá je plne digitálna a bezrámiková. Tento i-Cockpit možeme nájsť aj v modeloch 208 a 2008. Model 308 ale nebude holografický 3D dizajn ako napr. v modeli 208.  Okrem tohto displeja nájdeme v novom Peugeote 308 aj 10-palcovú digitálnu obrazovku s vysokým rozlíšením.

Tento mini-facelift taktiež plánuje ťažiť z vývoja nových farieb. Jedním z nich je aj 3- vrstvový modrý lak s názvom Vertigo Blue (na foto vyššie). Auto bude postavené na 16-palcových zliatinových kolesách, no na výber budú aj kolesá s veľkosťou 17″. 

Lepší motor bez zásahu elektriny

Ak ste čakali na príchod akejkoľvek novinky s možnosťou jemnej hybridizácie, je nám ľúto, budete si musieť počkať na ďalšiu generáciu… Rozsah motorov modelu 308 bude naďalej pozostávať z benzínového motora PureTech s objemom 1,2 litra s výkonom 110 a 130 koní a dieselového motora Blue HDi s výkonom 100 a 130 k , ktorý je spojený s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT, zatiaľ čo motor 180 CV zo zoznamu zmizne. Samozrejme tu máme aj model GTi, ktorý bude stále prítomný s motorom 1.6 s výkonom 263 k.

Na výber budete mať 3 verzie. Active, Allure a GT. Ku každej verzii bude možnosť dokúpenia vylepšení s názvom Pack. Každý tento „balík“ dodáva niečo o level vyššie: Active Pack-Sklopné spätné zrkadlá a hmlovky, Alltrue Pack-adaptívny tempomat a bezkľúčové zamykanie a GT Pack-18″ kolesá. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Alpina B5 a D5 S: najdivokejšie BMW radu 5

Nový model BMW M5 ešte neprišiel, nevadí… Alpina to všetko napraví, ak nie ešte vylepší. Pretože sa BMW rozhodlo pred niekoľkými týždňami aktualizovať sériu 5, spoločnosť Alpina využila túto príležitosť a ukázala verejnosti svoje najnovšie výtvory. Sú to takzvané B5 a D5 S. Inak povedané, vysoko výkonné varianty, ktoré by sa dali považovať za model M5 vyvinutý touto nemeckou entitou. A […]