Porsche Macan T: Multifunkčno-rodinné SUV je už v predaji!

Martin Slanina

Nový Macan s označením T bude mať 265 koní, redukovanú váhu o 60 kíl a špecifické nastavenie, aby bol pri jazde čo najdynamickejší. Môžeme očakávať nový bestseller?

Meno T bolo doteraz exkluzívne pre modely 911 a 718. Porsche týmto označením otvára novú etapu v rámci tejto športovej rodiny s príchodom Macanu T, ktorý bude umiestnený medzi základným Macanom a strednou verziou s označením S. Z tohto dôvodu má svoje zvláštnosti. A ktoré to sú? Tu ich máte…

Na začiatok používa Macan T dvojlitrový preplňovaný štvorvalcový motor z najmenšieho Macanu v rade, hoci jeho mechanická časť je takmer o 60 kilogramov ľahšia, takže disponuje menším zaťažením prednej nápravy. Má výkon 265 koní a maximálny krútiaci moment 400 Newtonmetrov. Tento motor je spojený so sedemstupňovou automatickou prevodovkou PDK a pohonom všetkých kolies PTM. Systém 4×4 uprednostňuje pri jazde predovšetkým zadnú nápravu.

Charakteristika Porsche Macan T

Presne kvôli sérii úprav a kvôli odľahčenému predku dosahuje Macan T veľmi dobré štatistiky vzhľadom na pomer hmotnosti a výkonu. Zrýchľuje z 0 na 100 za 6,2 sekundy a dosahuje maximálnu rýchlosť 232 km/h, čo je zaznamenané vďaka funkcii Sport Response balíka Sport Chrono, ktorá je v tejto úprave štandardná.

Ďalšie dôležité úpravy boli vykonané na podvozku. Štandardne sa Macan T dodáva s vinutými pružinami, ktoré sú kombinované s tlmením Porsche Active Suspension Management PASM, čím sa znižuje svetlá výška o 15 milimetrov. Voliteľne sú k dispozícii pneumatiky, ktoré tento údaj „znížia“ o ďalších 10 milimetrov. Porsche Vectoring Plus je taktiež vychytávka, ktorú ocenia šoféri primárne pre lepšie prejazdy zákrutami.

Na dizajnovej úrovni sa táto verzia T odlišuje lakovanými vonkajšími časťami v metalickej achátovej sivej farbe. Tú nájdeme na prednej časti vozidla, ale aj na bokoch a vzadu. Špecifické výfukové otvory športového vzhľadu a čierne lemovanie okien sú štandardom, rovnako ako logo s označením modelu na stúpačkách. Štandardom sú aj 20-palcové disky Macan S v titánovom prevedení. Napokon, Macan T je nakonfigurovaný v 13 farbách exteriéru, ktoré môžu byť základné, metalické alebo špeciálne.

Vnútri nájdeme exkluzívne detaily, ako sú osemsmerovo elektricky nastaviteľné športové sedadlá, čierne kožené čalúnenie, exkluzívne prešívanie, vyhrievaný volant GT a prahové lišty s logom Macan T. Zákazník, ktorý si želá pretekársky vzhľad, vie nakonfigurovať taktiež karbónové čalúnenie a Race-Texové čalúnenie.

Porsche Macan T, ktoré obsahuje všetky novinky nového Macanu 2022, má predajnú cenu, ktorá začína na 78 000 €. Štandardne prichádza s 10,9-palcovým dotykovým displejom s pripojením na internet, vyhrievanými prednými sedadlami a všetkými mechanickými prvkami. Práve tento dizajn a technológie slúžia na odlíšenie nielen od zvyšku Macanov, ale od svojich potenciálnych rivalov, ktorí sú v tomto smere zvyčajne o niečo menej vybavení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Oficiálne: Opel Manta potvrdzuje svoj návrat!

Značka Opel práve oznámila, že jej legendárny model Manta je čoskoro späť. Kedy ho môžeme očakávať? Opel Manta bol superstar automobilového dizajnu 70. rokov 20. storočia. Minulý rok sa vrátil späť v podobe nového elektrifikovaného vozidla ako tzv. RestoMod. Opel Manta GSe ElektroMOD urobil minulý rok neskutočný dojem na širokú verejnosť. Práve to […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk