Porsche oslavuje 60 rokov modelu 911 špeciálnou edíciou pre nadšencov motoristického umenia

Tomáš Sojka

Porsche nedávno oslávilo šesťdesiate narodeniny legendárneho modelu 911 špeciálnou edíciou, ktorá spojila to najlepšie z variantov 911 GT3 RS a GT3 Touring. Táto edícia vznikla vo forme ľahkého a dokonale zábavného stroja generácie 992, ktorý uchováva klasickú podstatu.

Značky ako Ford, BMW a Porsche kedysi súťažili o dominanciu na trati a to viedlo Porsche k vývoju modelu 911, ktorý sa stal meradlom pre preteky. V roku 1970 sa narodil model Porsche 911 ST s výrobou iba 24 kusov za rok. Tieto autá súťažili na slávnych okruhoch ako Daytona, Targa Florio a Nürburgring.

Teraz, po 52 rokoch, sa označenie 911 ST vracia v rámci osláv 60. výročia modelu 911. Táto nová edícia bude limitovaná na 1 963 kusov a zjednocuje najlepšie vlastnosti modelov 911 GT3 RS a GT3 Touring. Výsledkom je extrémna a exkluzívna verzia modelu 911, ktorá združuje ľahkosť a výkonnosť.

Vzhľadom pripomína nový model Porsche 911 GT3 Touring, no so značnou agresivitou z modelov GT3. Bez výrazného zadného spojlera si uchováva elegantnejšiu siluetu. Materiály ako uhlíkový kompozit, odľahčené sklá a polymér vystužený uhlíkovými vláknami sa používajú na zníženie hmotnosti karosérie a podvozka.

Toto auto je vybavené horčíkovými kolesami, keramickými brzdami a športovým odpružením, ktoré prispievajú k zlepšeniu dynamiky a odozvy vozidla. Možnosť pridať exkluzívny balík Heritage Design evokuje preteky z konca 60. a začiatku 70. rokov. Tento balík pridáva špeciálne farby exteriéru, špecifické pretekárske čísla a klasické detaily.

Pod kapotou nájdeme 4,0-litrový šesťvalcový boxer motor s výkonom 525 koní, riadený manuálnou prevodovkou. Úsilie na zníženie hmotnosti a zlepšenie dynamiky umožnilo zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy a dosahovanie rýchlosti cez 300 km/h.

Táto nová edícia Porsche 911 ST bude dostupná v obmedzenom počte 1 963 kusov. Cena sa začína na 349 225 € a za exkluzívny balík Heritage Design sa pridáva suma 19 969 €. Okrem toho si budú môcť záujemcovia objednať aj špeciálne hodinky Chronograph 1-911 ST za príplatok 12 150 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

MG4 XPower: Elektrický športový hatchback prichádza s impozantným výkonom a cenou

MG4, populárny elektrický hatchback, pokračuje v závode za úspechom. Teraz sa značka rozhodla priniesť ešte viac adrenalínu v podobe MG4 XPower – športovejšej a výkonnejšej verzie s úžasným výkonom 430 koní. A to všetko za mimoriadne príťažlivú cenu v rámci značky. MG túži obnoviť ducha GTI pre novú éru elektromobility […]