Potvrdené: McLaren sa vracia do Le Mans v roku 2024 s modelom 720S GT3 Evo!

Martin Slanina

McLaren sa, prostredníctvom tímu United Autosports, vráti do svetovej automobilovej scény v plnom lesku s modelom 720S GT3 Evo. Tento krok znamená návrat značky do vytrvalostných pretekov na prestížnej trati v Le Mans a sľubuje zaujímavú sezónu s účasťou v plnohodnotnom kalendári World Endurance Championship (WEC).

McLaren nie je žiadnym cudzincom v Le Mans, keďže jeho legendárny model F1 GTR triumfoval v roku 1995. Teraz, po viac ako štvrťstoročí, sa značka rozhodla obnoviť svoj vzťah s touto ikonickou pretekárskou udalosťou. Tím United Autosports, pôsobiaci pod vedením generálneho riaditeľa McLaren Zak Browna, bude mať pod palcom dve jednotky modelu 720S GT3 Evo, najnovšieho prírastku do kategórie GT3.

Záväzok na celú sezónu

McLaren plánuje zúčastniť sa celého kalendára WEC v roku 2024 s dvoma vozidlami 720S GT3 Evo. Táto najnovšia verzia modelu, nedávno predstavená, predstavuje najlepšie technologické vylepšenia pre kategóriu GT3.

Tri vozidlá na Le Mans Oba vozidlá s číslom 59 a 95 budú súčasťou 24-hodinových pretekov Le Mans, ktoré sa uskutočnia medzi 15. a 16. júnom. Tieto čísla nesú význam z histórie značky, pričom číslo 59 nadväzuje na slávny úspech F1 GTR v roku 1995. Okrem toho sa na trati objaví aj tretie vozidlo 720S GT3 Evo v rámci klientského tímu Inception Racing.

McLaren sa tak vracia do Le Mans s odhodlaním a pýchou, aby nadviazal na svoje minulé úspechy a poskytol fanúšikom návrat ikonickej značky do sveta vytrvalostného automobilového športu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Kia Sorento 2024: Nový vzhľad veľkého kórejského SUV

Reštylizácia aktuálneho modelu Sorento dorazila do Európy, prinesúc tomuto SUV výrazne obnovený vzhľad zvonku aj zvnútra v štýle nedávneho EV9 alebo Picanta. Všimnite si, Kia sa už nejaký čas snaží premeniť svoj imidž. Začalo sa to modelom Kia EV9 a filozofiou dizajnu „Opposites United“. Nový štýl, ktorý sme už videli […]