Poznáme Slovenské ceny modelu Renault Scenic E-Tech!

Martin Slanina

Renault sa elektromobilite venuje už viac ako 10 rokov a na základe týchto skúseností zrýchľuje svoju ofenzívu v segmente C, kde ponúka cenovo dostupné a zaujímavé elektromobily.

Nový elektrický Scenic E-Tech 100% je navrhnutý s ohľadom na rodiny a ich potrebu cestovať slobodne a bezpečne. Scenic E-Tech je elektrický, moderný, prekypuje užitočnými a intuitivnymi technológiami a je navrhnutý udržateľnejšie. Je to prvný sériový automobil, ktorý vystihuje cieľ Skupiny Renault stať sa výrobcom automobilov novej generácie presadzujúcim spravodlivý prechod na elektrickú mobilitu. Scenic bude tiež schopný uspokojiť potreby najnáročnejších vozových parkov z hľadiska TCO (Total Cost of Ownership), ktoré chcú mať pod kontrolou svoje výdaje a užívať si komfortný dojazd.

Scenic E-Tech 100% elektrický: otvorenie objednávok a cenník

Scenic E-Tech, ktorý bol predstavený na výstave IAA Mobility v Mníchove, je od dnes dostupný na objednanie.

Scenic E-Tech je automobil svojej doby a nový druh rodinného vozidla. Je ľahší (verzia Techno Long range váži 1 850 kg) a kompaktnejší ako priemerný automobil segmentu C (dĺžka 4,47 m, šírka 1,86 m a výška 1,57 m). Na druhú stranu vyniká priestrannosťou, čiastočne preto, že je postavený na platfoeme AmpR Medium (predtým CMF-EV). Čiastočne preto, že má rovnú podlahu. Dlhý rázvor (2,78 m) poskytuje komfort cestujúcim vzadu s dostatočným miestom pre kolená 278 mm a veľkorysým priestorom pre hlavu – 884 mm nad zadným sedákom pri vozidlách s panoramatickým strešným oknom Solarbay.  Má taktiež veľkorysý batožinový priestor s objemom 545 litrov, do ktorého sa vojde všetko potrebné na zábavnú dovolenku alebo rodinné potreby.

Scenic E-Tech sa na našom trhu dodáva v troch výbavách: Evolution, Techno, Iconic .Všetky verzie sú k dispozícii s batériou Long range (87 kWh) s dojazdom až 625 km (WLTP).

Všetky verzie vozidla majú možnosť dobíjania rychlonabíjačkami DC s výkonom až 150 kW. Všetky vozidlá majú k dispozícii  unikátnu trojfázovú palubnú nabíjačku s výkonom až 22 kW. Tieto nabíjačky sú bežné v mestách a umožňujú pomerne rýchle, lacné a šetrné nabíjanie.

Okrem toho, že je Renault už viac ako desať rokov priekopníkom elektomobility, je odhodlaný priblížiť sa stale väčšiemu počtu ľudí,  vďaka konkurencieschopným nadobúdacím cenám a mimoriadne atraktívnym prevádzkovým nákladom.

Vozidlá je možné objednať u autorizovaných dílerov od 14. decembra 2023.  Ceny začínajú na úrovni 43 900 € za verziu Evolution long range (87 kWh). Najpredávanejšia verzia Techno Long range (87 kWh) je k dispozícii za 46 500 €. Vyrába sa vo Francúzsku v továrni Ampere Electricity Douai.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Toto je 6 nových Jeepov, ktoré uvidíme v roku 2024!

Nadchádzajúci rok 2024 bude pre značku Jeep plný noviniek a inovácií, pričom Americká značka skupiny Stellantis sa môže pýšiť výnimočným rastom v aktuálnom roku. Počet vozidiel Jeep v premávke každým mesiacom rastie, no je to tak aj na Slovensku? Tento úspech sa datuje predovšetkým k modelu Avenger, ktorý sa stal […]