Toto je 6 nových Jeepov, ktoré uvidíme v roku 2024!

Martin Slanina

Nadchádzajúci rok 2024 bude pre značku Jeep plný noviniek a inovácií, pričom Americká značka skupiny Stellantis sa môže pýšiť výnimočným rastom v aktuálnom roku. Počet vozidiel Jeep v premávke každým mesiacom rastie, no je to tak aj na Slovensku?

Tento úspech sa datuje predovšetkým k modelu Avenger, ktorý sa stal najpredávanejším Jeepom na celosvetovom trhu. Renegade a Compass tiež prispeli k úspechu značky, uzatvárajúc rok na 2. a 3. mieste automobilky Jeep. Nová generácia Grand Cherokee zlepšila imidž a zvýšila vnímanú kvalitu vozidiel, čo bude robiť značné lákadlo a nadšenie všetkým potenciálnym zákazníkom. Kto, predsa aspoň raz za život nesníval o Jeepe? 🙂

Avenger, pôvodne predstavený ako 100% elektrický model, rozširuje svoju ponuku o novú mikrohybridnú verziu s označením ECO. Nový Avenger eHybrid kombinuje elektromotor s výkonom 21 kW a benzínový motor 1,2 Turbo s výkonom 100 koní a 48V systémom. S novým automatickým prevodovým systémom e-DCS6 sa stáva ešte efektívnejším a udržateľnejším.

Renegade a Compass sa dočkajú dôležitých zmien v ich interiéri a technologickej výbave. Detaily sú zatiaľ neznáme, ale očakávajú sa zväčšené obrazovky a úpravy hybridnej mechaniky.

Najikonickejšie 4×4 vozidlo od Jeepu, Wrangler, prechádza hlbokým prepracovaním. Okrem nových farieb karosérie a prednej masky chladiča so širšími lamelami prichádza s neviditeľnou anténou integrovanou do predného skla a novými 17- a 18-palcovými kolesami. Interiér je ešte vylepšený systémom Uconnect piatej generácie, ktorý obsahuje 12,3-palcovú dotykovú obrazovku a vylepšené rozpoznávanie hlasu. Plug-in hybridná verzia a benzínový motor sú k dispozícii pre tých, ktorí hľadajú predovšetkým vyšší výkon.

Medzi najväčšie novinky patrí Jeep Wagoneer S, plánovaný na koniec roku 2024. SUV segmentu D bude postavené na novej platforme STLA Large a ponúkne 100% elektrickú a výkonnú mechaniku. Očakáva sa, že bude schopné dosiahnuť 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a bude chcieť taktiež ponúknuť až 600 kilometrov dojazdu.

Jeep Recon, ďalšie elektrické SUV, zdôrazňuje dobrodružnú stránku značky a bude dostupný až v roku 2025. Informácie o tomto vozidle sú ešte zcela neznáme, no veríme, že už čoskoro uvidíme viac.

Aj keď na Slovensku o značku Jeep nie je dopyt natoľko vysoký, aby bol na popredných priečkach predajov, ide o vozidlá, ktoré dokážu stále ponúknuť dostatok, v rámci mierky cena/výkon a preto možno práve nové modely automobilky Jeep oslovia Slovenských zákazníkov viac. Celkovo bude rok 2024 pre Jeep plný inovácií, noviniek a vylepšení, čo svedčí o neustálej snahe značky posúvať sa vpred a ponúkať zákazníkom špičkové, no zároveň trendové a udržateľné vozy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

BMW M5 Touring: Santa tento rok meškať rozhodne nebude!

Po ohromujúcom úspechu BMW M3 Touring prichádza divízia BMW M s ďalším vzrušujúcim modelom, a to rodinnou verziou M5, ktorá má svoj výskyt naplánovaný na rok 2024. Ako bonus od Santa Clausa sa nám už teraz dostala na oči a čaká zabalená vedľa vianočného stromčeka. Od potvrdenia BMW M3 Touring […]