Produkcia Ferrari SF90 Stradale sa oneskorí kvôli Covid-19 kríze

Martin Slanina

Prvý hybridný plug-in talianskej značky sa nezačne stavať až do konca roku 2020 z dôvodu problémov so zásobovaním v dôsledku pandémie Covid-19.

Súčasná pandémia Covid-19 znamená veľkú ranu aj pre výrobcov automobilov, ktorí sú najexkluzívnejší, a to nielen spomalením činnosti a hospodárskou krízou, ale aj prepúšťaním zamestnancov alebo oneskorením výroby.

Platí to aj pre spoločnosť Ferrari a jej nový model SF90 Stradale, ktorý bol naplánovaný na výrobnej linke v druhom polroku 2020, no najnovšie informácie predpokladajú jeho príchod až na jar roka 2021.

Počas prezentácie automobilky generálny riaditeľ spoločnosti Ferrari Louis Camilleri vysvetlil, že toto oneskorenie je spôsobené problémami so zásobovaním. Hoci továreň v Maranelle obnovila svoju činnosť 3. mája , niektorí dodávatelia kľúčových komponentov pre výrobu prvého hybridného automobilu Ferarri nestíhajú dodať komponenty do prvej fázy výroby tohoto modelu. Znamená to, že k príchodu SF90 Stradale na ulice nedôjde v októbri 2020. 

Začiatok roka 2020 bol pre Ferrari slabý

Pravdepodobne aj kvôli tomuto faktu Ferrari oznámilo zúženie výroby, keďže už od začiatku roka ich predaje poklesli o viac ako 22%, čo je pri takto veľkých spoločnostiach pomerne vysoká čiastka…

Ferrari však pripomenulo, že to, čo sa nezníži, je dravosť a kvalita v značke, pričom na zvyšok roka plánujú ešte dve novinky, medzi ktorými bude určite aj SF Stradale Spider.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Kia Stonic 2021: Pozoruhodnejší, technologickejší a účinnejší ako predtým

Najmenšie SUV v rodine KIA je doplnené zaujímavými vecami, ktoré si teraz predstavíme. Model stonic vstúpil na trh v roku 2017. Toto najkompaktnejšie SUV v rade predalo v Európe viac ako 150 000 kusov, takže marketing tohto modelu je pravdepodobne veľmi podarený. Kórejská firma však naďalej pracuje na tomto modeli a najlepším […]