ZEEKR 001 FR : Prvé obrázky čínskeho supersedanu!

Martin Slanina

Nová prémiová automobilka Geely chce vyradiť automobilku Tesla a jej Model S Plaid z hry. Podarí sa jej to niekedy?

Ak nás niekedy niečo nadchlo v rámci automobilového odvetvia, je to práve súperenie automobiliek. Či už ide o dosiahnuté predaje, dizajn, technológie, alebo len povedomie, práve tento faktor posúva automobilky v dnešnej dobe dopredu.

Automobilka Geely vie, že v súboji elektrických áut sú len dve riešenia na to, aby ste boli reálni víťazi na najvyšších priečkach. Samozrejme, pre ten najväčší úspech musíte najskôr ovládnuť obe riešenia. Prvým riešením je, vzhľadom na brutálnu čínsku priemyselnú silu, náskok podľa údajov o výrobe a predaji.

Ale druhé riešenie je, že automobilka ponúka to najlepšie z najlepšieho v určitom aspekte (alebo vo všetkých naraz). Ide predovšetkým o štýl, výkon a podobné veci. Napriek tomu, že ich portfólio nie je veľké, vykazujú známky toho, že na tom tiež pracujú: ich najnovšia publikácia na Twitteri nám prináša prvé dve oficiálne snímky 001 FR , nového „ultrašportového“ variantu ich sedanu, ktorého cieľom je zamiešať karty samotnej Tesle Model S Plaid.

Neospravedlniteľný súper

Podľa samotnej značky ZEEKR s modelom 001 dokáže toto auto skĺbiť pohodlie, kultivovanosť a dynamiku, pričom túto zmes dokáže okoreniť neskutočnou technologickou výbavou, ktorá má prilákať gurmánskeho, módneho a relatívne mladého klienta.

Zeekr na Twitteri pridal k novému príspevku iba vetu „Plaid je nudný“ . To znamená, že ‚Plaid‘, ktorým je jednoznačne elektromobil Tesla Model S Plaid, sa im zdá „nudný“.

Aj napriek tomu, že ide ešte o nie až tak tradičnú automobilku v Európe, estetika modelu s ostrým spodným predným difúzorom, svalnatými bokmi, obrovskými kolesami, spojlermi a difúzorom vzadu nám sľubuje dobrú zábavu na okruhu, či okresných cestách. Jeho konfigurácia je zatiaľ neznáma, no jednoznačne môžeme potvrdiť, že Číňania neleňošia, ale naopak napredujú čoraz viac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Liberty Walk vytvoril svoj vlastný Ford Bronco schopný prekonať aj sériový Ford Raptor!

Slávny a extravagantný japonský tuner si rázne trúfa na rýdzo americký 4×4 SUV truck a výsledok vyzerá jednoducho brutálne. Veď pozrite sami… Liberty Walk je známá firma, ako jedna z najpopulárnejších a najextravagantnejších japonských tunerov, s neskutočným dizajnom a najextrémnejšími bodykitmi s takmer nemožnými rozmermi, uhlami a celkovou extravaganciou, za […]