Renault Clio 2023: Malý, ECO, francúzsky

Tomáš Sojka

Renault Clio, jedno z najobľúbenejších malých áut na trhu, sa dočkalo v polovici svojho modelového cyklu zaujímavej estetickej obnovy. Nová verzia debutovala s atraktívnym povrchovým dizajnom Esprit Alpine a vylepšenou hybridnou mechanikou E-Tech, ktorá ponúka výkon až 145 koní. 

Pri aktualizáciách v strede modelového cyklu sme zvyknutí na jemné estetické úpravy, ako napríklad drobné zmeny svetlometov, nárazníka a modernizáciu interiéru. Renault Clio však prináša prekvapujúcu premenu, ktorá mení celý vzhľad vozidla. Tento krok je súčasťou transformácie identity značky Renault, ktorá sa začala pred niekoľkými rokmi s modelom Mégane E-Tech. Teraz sa táto transformácia prejavuje aj na ikonickom vozidle Renault Clio, ktorému sa nedávno pridal aj nový model Renault Rafale. Táto obnova prináša nový dizajnový jazyk značky, ktorý dodáva vozidlu väčší atraktívny vzhľad.

Estetická premena, o ktorej sme hovorili, je inšpirovaná modelom Renault Scenic Vision, ktorý bol predstavený v roku 2022. Nový Renault Clio má širšiu a horizontálnu masku chladiča s chrómovými prvkami a štýlové svetlomety s hranatým svetelným podpisom. Najvýraznejším prvkom je spodná optika, ktorá je tvorená obráteným polovičným kosoštvorcom na každej strane. Nový nárazník s kontrastnou lištou a prepracovaný 3D dizajn zadných svetiel tiež pridávajú vozidlu širší vzhľad. Renault Clio vyzerá športovejšie, aj keď verzia Renault Sport v tomto prípade nie je k dispozícii.

Jednou z veľkých noviniek tejto obnovy je nová špičková povrchová úprava s názvom Esprit Alpine, nahradzujúca predchádzajúcu verziu RS Line. Táto povrchová úprava je už prítomná v iných modeloch ako Renault Austral a Espace. Nová úprava zahŕňa čierne ozdobné lišty a nový emblem s bridlicovo sivým povrchom umiestnený za prednými kolesami. 

Interiér Renaultu Clio 2023 je príťažlivejší, aj keď s niektorými výraznými absenciami. Dizajn sa v porovnaní s predchádzajúcou verziou Clio príliš nezmenil, avšak prináša novinky v podobe recyklovaných a udržateľných materiálov. Tieto nové materiály spolu s povrchovou úpravou Esprit Alpine vytvárajú dojem vysokej kvality. V interiéri nájdeme štítky s logom Alpine na prahoch dverí a koberčekoch, trvalo udržateľnú technickú tkaninu s príjemným dotykom na palubnej doske a malú výšivku vo farbách francúzskej vlajky, ktorá sa tiež nachádza v kontrastných švíkoch čalúnenia. Ďalej tu sú nové športové sedadlá, ktoré poskytujú vyššiu úroveň pohodlia a lepšiu bočnú oporu.

Multimediálny systém Renault Easy Link, ktorý sme už videli v predchádzajúcom modeli Clio, sa opäť stará o multimediálny zážitok. Systém ponúka bezdrôtovú konektivitu pre smartfóny s Android Auto a Apple CarPlay. Okrem toho sa tu objavuje aj nový multimediálny systém Renault Open R Link, ktorý dobre spolupracuje so službami Google. Nová verzia Clio prináša ambiciózny estetický záväzok a hoci technologicky nie je na najvyššej úrovni, všetky verzie ponúkajú vylepšenia a inovácie.

Renault Clio 2023 s novým re-stylingom a vylepšeniami predstavuje atraktívnu možnosť v segmente malých áut. S novou estetickou premenou, vylepšenou hybridnou mechanikou a inovácie v interiéri a multimediálnom systéme, Renault Clio 2023 je pripravené oslovovať zákazníkov. Tento malý automobil prináša zaujímavé dizajnové prvky z Renault Scenic Vision a novú špičkovú povrchovú úpravu Esprit Alpine, ktorá pridáva mladistvý a atraktívny vzhľad. Interiér ponúka pohodlné a udržateľné materiály, hoci niektoré prvky chýbajú.

Renault Clio 2023 je dokonale vyvážený automobil, ktorý spája štýl, výkon a komfort. S jeho estetickou transformáciou a vylepšeniami v interiéri a multimediálnom systéme si získava pozornosť motoristov. S touto novou verziou Clio Renault prezentuje svoju transformáciu ako značka a predstavuje nový dizajnový jazyk. Je to vozidlo, ktoré zaujme svojou športovou eleganciou a praktickosťou, a určite si nájde svoje miesto na cestách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Mercedes-Benz CLE: Dve muchy, jednou ranou

Náhrada za Mercedes-Benz triedy C a E Coupé a Cabrio je už realitou, ktorá sa zaviazala k elegantnému dizajnu a najnovším technológiám hviezdnej značky. SUV spôsobujú u niektorých automobiliek reštrukturalizáciu sortimentu, a preto vidíme čoraz menej minivanov či sedanov segmentu D, ale aj tradičných kupé a kabrioletov. Mercedes je vo […]