Mercedes-Benz CLE: Dve muchy, jednou ranou

Tomáš Sojka

Náhrada za Mercedes-Benz triedy C a E Coupé a Cabrio je už realitou, ktorá sa zaviazala k elegantnému dizajnu a najnovším technológiám hviezdnej značky.


SUV spôsobujú u niektorých automobiliek reštrukturalizáciu sortimentu, a preto vidíme čoraz menej minivanov či sedanov segmentu D, ale aj tradičných kupé a kabrioletov. Mercedes je vo veľkej miere závislý na svojej rodine SUV, a preto sa rozhodol skoncovať s dvoma modelmi vysokej úrovne: Triedou C a Triedou E v karosériách kupé a kabriolet . Nie je však všetko stratené, no namiesto oboch nám Mercedes priniesol kupé-cabrio na polceste medzi oboma modelmi, ktoré prichádza s novým názvom: Mercedes-Benz CLE, ktorý po niekoľkých predchádzajúcich maskovaných vystúpeniach a ukážke vo forme teaseru po debute je konečne objavený do všetkých detailov.

Pri pohľade z diaľky by sa dalo považovať za nové kupé alebo kabriolet Triedy C a pri pohľade z bližšej pozície by si mnohí mysleli, že ide o novú generáciu kupé/kabrioletu Triedy E. Niet sa čomu čudovať, keďže toto auto je náhradou oboch a už jeho názov hovorí jasne: Mercedes CLE. Auto, ktoré bude na polceste medzi súčasnou triedou C a triedou E , aby aj naďalej ponúkalo receptúru kupé a kabrio, ale teraz s jediným modelom , čo je nepochybne veľmi odvážny krok zo strany spoločnosti, zjednodušiť svoj sortiment, no stále ponúkať špecializované možnosti, ako sú tieto.

Tento nový model má svoju vlastnú estetiku, ktorá podobne ako BMW už dlhšie robí s radom 4 alebo Audi s A5 , dáva tomuto modelu jedinečnú identitu mierne odlišnú od vyššie uvedenej triedy C, s atletickejšou siluetou a elegantným predovšetkým mäkkým poklesom jeho zadnej časti, a to ako pri prvom páde zo strechy, tak neskôr predĺženou zadnou časťou dokončenou týmito zjednotenými pilotmi, ktorá kontrastuje s dlhým a svalnatým nosom s dizajnom žraločieho nosa a jedinečným dizajnom. LED svetlomety sprevádzané mriežkou chladiča s novým trojrozmerným dizajnom.

CLE, založený na platforme MRA-2, ktorá dáva život modelom, ako je Mercedes triedy C, ponúka o niečo väčšie proporcie ako stredne veľký sedan. Nové CLE meria 4 850 milimetrov na dĺžku, 1 860 milimetrov na šírku a 1 428 milimetrov na výšku , čo z neho robí najväčšie kupé v strednom segmente, pričom má o 25 mm väčší rázvor v porovnaní s kupé triedy C a ponúka o 10 mm viac priestoru. pre hlavu, o 19 mm viac miesta pre ramená a ruky a o 72 mm viac pre kolená.

Nové CLE si prepožičiava aj dizajn interiéru spomínaného sedanu strednej triedy s ďalšími úpravami, ktoré ho dokonca približujú k triede E. Jeho moderný a technologický interiér sa teda prezentuje 12,3-palcovým digitálnym prístrojovým vybavením. na 11,9-palcovú stredovú obrazovku orientovanú smerom k vodičovi vo formáte na výšku spolu s treťou generáciou informačno-zábavného systému MBUX. Zvýrazňuje tiež svoje elegantné športové sedadlá s exkluzívnym dizajnom pre tento CLE, ktorý môže byť doplnený voliteľným 3D priestorovým zvukovým systémom Burnmester, ktorý umiestňuje dva reproduktory na miesto opierok hlavy. Navyše pre prístup k zadným sedadlám Mercedes vytvorilo nové riešenie v podobe elegantnej koženej rukoväte Nappa umiestnenej na okraji operadla predného sedadla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Nový Volkswagen Passat: 9. generácia bude vyrábaná čisto v Bratislave

Koncom augusta bude mať svetovú premiéru nový Passat Variant. Značka Volkswagen v predstihu zverejnila prvé detaily novej generácie modelového radu Passat, v ktorej bude iba jedna verzia karosérie – obľúbené kombi Variant. Nový model prináša množstvo inovácií, ako napríklad intuitívnu koncepciu zobrazovania a ovládania infotainmentu, vysoko kvalitný interiér, novú adaptívnu reguláciu […]