Renault Rafale: Toto je vlajková loď značky Renault!

Martin Slanina

V minulom roku sa francúzska automobilka Renault vypracovala na popredného hráča v segmente SUV s príchodom modelov Austral a Espace. Teraz však prichádza so svojou najväčšou vizuálnou a technickou lahôdkou – kupé SUV pod názvom Renault Rafale, ktoré symbolizuje esenciu inovácie a excelentnosti.

Inšpirácia v histórii

Názov Rafale nebol vybraný náhodou. Spája sa s históriou značky Renault, ktorá v minulosti vyrábala letecké motory. Je to pripomienka k Caudron-Renault Rafale, legendárnemu lietadlu, ktoré v roku 1934 dosiahlo impozantnú rýchlosť 445 km/h. Tento odkaz na leteckú históriu nie je len tak nejakým gestom, ale aj symbolom inovácie a technického pokroku.

Elegantný a aerodynamický dizajn

Rafale sa vyznačuje mierne zvýšenou karosériou typu fastback, doplnenou o prvky vizuálnej ochrany. Jeho predná časť je vedená novou maskou chladiča, predĺženou kapotou a svetelnými podpismi, ktoré pripomínajú nedávno aktualizovaný Renault Clio. Bočný profil ponúka plynulú líniu strechy, ktorá vrcholí elegantným zadným oknom s výrazným sklonom, čo zlepšuje aerodynamiku vozidla. Rafale disponuje aj 20-palcovými zliatinovými diskami a štýlovým označením modelu, ktoré príjemne kontrastuje s celkovým dizajnom.

Luxusný interiér a technologické vychytávky

Interiér Rafale ponúka podobnosti s modelmi Austral a Espace, avšak s pridaním športových sedadiel a panoramatickej strechy Solarbay s technológiou tekutých kryštálov PDLC, ktorá umožňuje regulovať priehľadnosť skla podľa potreby. Okrem toho Rafale disponuje inteligentnou lakťovou opierkou zadných sedadiel, recyklovanými materiálmi a viacerými ďalšími luxusnými prvkami, ktoré prispievajú k pohodliu a štýlu jazdy.

Technické špecifikácie a výkon

Rafale je poháňaný hybridným systémom E-Tech s výkonom 200 koní, ktorý kombinuje benzínový motor s elektromotormi a lítium-iónovou batériou. S týmto pohonným ústrojenstvom dosahuje kombinovanú spotrebu 4,7 l/100 km a dojazd až 1 100 kilometrov. Plánuje sa aj vysokovýkonná verzia s plug-in hybridným systémom, ktorá by mala ponúknuť celkový výkon 300 koní a pohon všetkých štyroch kolies.

Renault Rafale je symfóniou luxusu, výkonu a technológií, ktorá zdobí francúzsku automobilovú krajinu. Svojím elegantným dizajnom, pokročilými technológiami a efektívnym pohonným systémom získava srdcia zákazníkov nielen vo svete SUV, ale aj vo svete automobilov ako celku. Je to symbol pokroku francúzskej automobilovej priemyselnosti a svedčí o odhodlaní značky Renault posúvať sa neustále vpred.

Next Post

Európske ťahače ETRC a GT-čka zavítajú na Slovakia Ring!

SLOVAKIA RING sa pripravuje na nečakane nabitý program počas víkendu Majstrovstiev Európy pretekov ťahačov (FIA ETRC), ktorý sa uskutoční od 7. do 9. júna. Okrem plánovaných pretekov TCR Eastern Europe (TCR EE) budú návštevníci svedkami aj celého radu vozidiel a formúl stredoeurópskeho seriálu ESET CUP. Tento bohatý program bude konkurovať […]