Renault Scenic 2021: Decentné zmeny francúzskeho minivanu

Martin Slanina

Najpopulárnejší francúzsky „minivan“ dostáva sériu vylepšení v estetickej, ale aj motorickej časti vozidla. Bude to na konkurenciu postačovať?

Posledné zmeny Renaultu Scenic boli vykonané pred štyrmi rokmi a od tej doby populárny francúzsky minivan zostal nezmenený… Až doteraz! Hovoríme to preto, lebo francúzska automobilka Renault práve oznámila príchod novej verzie, ktorá umožní vozidlu zostať moderným a pútavým. 

Malé vizuálne úpravy

Renault Scenic 2021 dostal primárnu inováciu v estetickej časti. Na prvý pohľad by nás mala upútať nová mriežka chladiča a nárazník, ktorého spodná časť bola prepracovaná rovnako ako hmlovky. Svetlomety medzitým využívajú technológiu Pure Vision LED, inak povedané, odteraz ponúkajú vyššiu intenzitu a dosah o 30% väčší. 

Dizajn nového modelu Scenic dopĺňajú 20-palcové kolesá, ktoré majú vo vyšších verziách nový dizajn a dva nové odtiene exteriéru: Topaz modrá a Vintage červená. Pokiaľ ide o interiér, ten je poslabší, pretože jedinými zmenami zavedenými vo francúzskom minivane sú tri nové čalúnenia a 100% LED osvetlenie. Výbava je teraz rozdelená do piatich úprav, ktorými sú Zen, SL Limited, Business, Intens alebo Black Edition .

V mechanickej časti nedochádza k žiadnym zásadným zmenám, pretože väčšina ponuky zostáva nedotknutá. Teraz sa však pod kapotou môže objaviť aj benzínový motor TCe s výkonom 115 koní. Nad týmto motorom nasledujú verzie TCe s výkonom 140 a 160 koní, zatiaľ čo v prípade nafty nájdeme motory Blue dCi s výkonom 120 a 150 koní. Prevodovka môže byť buď šesťstupňová manuálna, alebo sedemstupňová dvojspojková automatická prevodovka, s výnimkou TCe s výkonom 115 koní. Tá je totiž výlučne spojená s manuálnou prevodovkou.

Francúzsky výrobca zatiaľ nezverejnil ceny Renaultu Scenic 2021 pre náš trh. Potvrdil však, že bude dostupný koncom roka 2020. Vo Francúzsku sa minivan začne pohybovať s cenou 28 100 €.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

Subaru a ich plány s modelom BRZ. Dali Európe jasné zbohom?

Hovorca značky Subaru potvrdil v anglickej publikácii plány Subaru na novú generáciu japonského športového automobilu. Je tu šanca aj na Európsku verziu? Keď spoločnosť Nissan pred niekoľkými týždňami oznámila, že ďalšia generácia svojho športového modelu Z do Európy nepríde, mnohí sme sa stretli s povzdychnutím… Nový japonský stroj s výkonom vyše 400 koní by […]