„Roads by Porsche“: Aplikácia pre tie najkrajšie víkendy za volantom

Martin Slanina

Štuttgartská automobilka Porsche vylepšuje svoju aplikáciu o zaujímavý generátor trás, aby vyberanie tej najkrajšej a najtechnickejšej cesty pre Vašu „víkendovku“ nebolo dlhým vymýšľaním.

Niekedy je vyjsť na cestu s vysnívanou „víkendovkou“ tým najlepším spôsobom, ako si vyčistiť hlavu a usporiadať myšlienky. Mnohé z týchto výletov začínajú bez konkrétneho smeru a končia sa nezabudnuteľnými zážitkami a atraktívnymi cestami.

Občas sa ale stane, že nás toto putovanie až tak nepresvedčí a radšej si pred štartom necháme zmapovať cestu. Pri tejto najnovšej príležitosti Porsche prináša vysoko aktualizovanú verziu svojej aplikácie pre smartfóny „Roads by Porsche“ .

Nech teda rozhodne algoritmus!

Podľa samotnej značky najnovšia verzia tejto aplikácie so sebou prináša to, čo nazývajú „generátor trasy“. Len zadaním našich preferencií jazdy nám vypočíta jednu alebo niekoľko veľmi „príjemných“ trás v okolí našej pozície. Táto funkcia nie je užitočná len na prechádzku našou obvyklou oblasťou, ale aj na objavovanie zaujímavých ciest kdekoľvek.

Tajomstvo tohto generátora spočíva v algoritme, ktorý, keď vezme počiatočný a koncový bod, dokáže nakresliť trasu, pričom si každú trasu vyberie najmä podľa údajov, ako sú geometria jej kriviek, geografické charakteristiky oblasti, topografia alebo blízke body záujmu.

A od Prešova!

My sme si vyskúšali natypovať miesta po celom Slovensku a čuduj sa svetu, aplikácia Vážne vyberá tie najlákavejšie trasy, ktoré obsahujú najmä krásnu prírodu, technicky zaujímavé pasáže ciest no hlavne ultimátny zážitok.

Najzaujímavejším bol Prešov, tu by nás aplikácia previedla cez Gregorovce, ďalej by sme pokračovali smerom na Raslavice, kde je pekná a o víkendoch poloprázdna cesta až do Giraltoviec. Z Giraltoviec by sme pokračovali po hlavnom ťahu cesty č. 18 na Vranov, no už pri Čaklove sme zišli na cestu smerom na Herľany. Mimochodom cesta č. 18 je dlhá ´304 km so začiatkom v Žiline a pokračuje až do Michaloviec.

Ale poďme späť, cestou cez Čaklov uvidíme pamiatkovú značku Herľany. Herľany sa pýšia Herlianskym gejzírom. Je to národná prírodná pamiatka, studený gejzír, ktorý vznikol ľudskou činnosťou, vrtom hlbokým 404,5 metra v roku 1872. Nachádza sa v starom kúpeľnom areáli kúpeľov Herľany. Gejzír je európsky unikát, okrem Islandu sa v Európe nachádza podobný úkaz iba v nemeckom Andernachu. No toto okolie nie je známe len kvôli gejzíru, týmto miestom sa taktiež jazdieva jedna z najznámejších Rally – Rally Košice. Porsche aplikácia vie vyberať fakt zaujímavé trasy, o tom nie je pochýb… Po tejto prekrásnej ceste medzi lesom pokračujeme až do Prešova.

Pri výbere si viete taktiež zvoliť čas, ktorý ste ochotný jazdiť (za nás 120 min.) a aj geografickú orientáciu (Sever/Východ). Či už pôjdete na Sever, Juh, Západ a či Východ, tento pomocník to vie vypočítať časovo veľmi presne. Už len keby v tom Štuttgarde vedeli ako tie Slovenské cesty naživo vyzerajú… 🙂

Tieto vygenerované trasy je možné zdieľať z rovnakej aplikácie s ostatnými členmi komunity Porsche „Roads“. Taktiež vďaka integrácii s Apple CarPlay je možné preniesť trasu do multimediálneho systému nášho Porsche a pohodlnejšie ju sledovať z centrálnej obrazovky. No nie je to pecka?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Next Post

GTI Treffen a jeho návrat domov : Wörthersee vystrieda od roku 2024 Wolfsburg

Ako sme avizovali pred necelým týždňom, Volkswagen oficiálne zrušil svoje legendárne stretnutie GTI pri jazere Wörthersee. No zrušiť niečo takto populárne by malo negatívny dopad na automotive komunitu a preto sa od roku 2024 bude tento zraz konať priamo v srdci značky, vo Wolfsburgu. Neďaleko závodu privíta nadšencov a fanúšikov […]

Sleduj nás aj na Instagrame a Facebooku!

FB: Carflex IG: Carflex.sk